banner

Zdjęcie

Okręg nr 1
Koronowo, Pustopole, Ratowice, Sulejewo, Górka Duchowna

Lech Walewski

Mam 44 lata. Od 24 lat spełniam się jako mąż i tata dziewięciorga dzieci. Na co dzień prowadzę działalność rękodzielniczą, a od niedawna moim hobby jest strzelectwo sportowe. Jestem również żołnierzem Narodowych Sił Rezerwowych. W Górce Duchownej mieszkam od 17 lat. Chciałbym żeby w naszej małej ojczyźnie, jaką jest nasza gmina, było jak w rodzinie, gdzie nie zawsze mamy jedno zdanie na dany temat, ale rozmawiając dochodzimy do konsensusu. 


Zdjęcie

Okręg nr 2
Błotkowo, Radomicko, Targowisko

Włodzimierz Kaczmarek

Urodziłem się i wychowałem w Targowisku. Mieszkam tu nieprzerwanie od 1962 roku. Wiele lat pracowałem w PKP jako kierownik pociągu. Od 1995 roku do czasu przejścia na emeryturę nieustannie działałem na rzecz obrony praw pracowniczych, co zaowocowało pełnieniem funkcji wiceprzewodniczącego Rady Krajowej Związków Zawodowych w Warszawie. Jestem członkiem chóru „Rapsodia” w Lipnie. Otrzymałem tytuł "Zasłużony dla Gminy Lipno". Jako emeryt, dysponując zarówno czasem, jak i bogatym doświadczeniem, jestem gotów podjąć się pracy na rzecz mieszkańców naszej gminy, a w szczególności okręgu wyborczego nr 2.


Zdjęcie

Okręg nr 4
Lipno

Katarzyna Wiśniewska

Mam 40 lat i mieszkam w Lipnie. Jestem szczęśliwą mężatką i mamą dwójki dzieci. Jestem absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od prawie 20 lat jestem mocno związana z polską oświatą będąc oddaną szkole nauczycielką, w której teraz pełnię funkcję dyrektora. Moją pasją jest ceramika artystyczna, której poświęcam każdą wolną chwilę, a także ogrodnictwo i podróże. Swoją pracowitość, energię i kreatywną przedsiębiorczość pragnę poświęcać na rzecz rozwoju naszej lokalnej społeczności. TYLKO DIALOG: wspólnie zrobimy więcej dla Gminy Lipno


Zdjęcie

Okręg nr 5
Lipno

Leszek Ludwiczak

Mam 47 lat. Mieszkam w Lipnie. Jestem żonaty, mam dwójkę dzieci. Posiadam wyższe wykształcenie z zakresu zarządzania i bankowości. Pracuję w branży finansowej.


Zdjęcie

Okręg nr 6
Mórkowo, Smyczyna, leśna Smyczyna

Jarosław Chojnacki

Mam 48 lat, jestem przedsiębiorcą z Mórkowa. Pasjonuję się historyczną motoryzacją. Cenię sobie rzetelność i uczciwość.


Zdjęcie

Okręg nr 7
Wilkowice

Joanna Jękot-Łaźniak

Mam 36 lat i od najmłodszych lat jestem społeczniczką. Cechuje mnie otwartość, wrażliwość i optymizm. Zawodowo wspieram w rozwoju liderów oraz organizacje społeczne. Jestem doktorem nauk społecznych oraz prezeską Zarządu Fundacji Instytut Rozwoju Liderów. Byłam Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta Leszna. Mam dwoje dzieci i męża, z którymi bardzo lubię jeździć na rowerach i podróżować.


Zdjęcie

Okręg nr 8
Karolewko, Wilkowice

Dariusz Zawidzki

Mam 52 lata. Jestem rodowitym mieszkańcem Wilkowic, szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Jestem również rolnikiem, przedsiębiorcą, pilotem samolotowym i balonowym. Otrzymałem tytuł Zasłużony dla Gminy Lipno za działalność społeczną. W latach 1998-2010 byłem radnym gminy Lipno. Aktualnie piastuję stanowisko prezesa OSP w Wilkowicach. Jestem również członkiem Rady Ekonomicznej Parafii Świętego Marcina w Wilkowicach.


Zdjęcie

Okręg nr 9
Wilkowice

Agnieszka Domagała

Mam 48 lat. Jestem dumną mamą dwóch dorosłych córek, mężatką, opiekunką zaadoptowanych dwóch psów i kotów. W Wilkowicach mieszkam od 2009 roku. Jestem absolwentką Politechniki Poznańskiej na kierunku budownictwo i kocham swoją pracę. Prywatnie lubię polskie góry, zamki i motocykle. Marzę o odwiedzeniu Norwegii - oczywiście najlepiej na motocyklu. Nie lubię marnotrawstwa i nieprzemyślanych działań. Najważniejszy jest dla mnie szacunek dla drugiego człowieka, jego pracy i czasu.


Zdjęcie

Okręg nr 10
Wilkowice

Agnieszka Pawlicka

Mam 41 lat, urodziłam się w Lesznie. Jestem mężatką i mamą. Posiadam wyższe wykształcenie. Jestem absolwentką UAM w Poznaniu. Od 2022 roku jestem sołtyską wsi Wilkowice. Z Wilkowicami związana jestem od zawsze. Mieszkali tu moi dziadkowie i tata. W dzieciństwie spędzałam tutaj każde wakacje. Po studiach osiadłam w Wilkowicach na stałe. Obserwuję jak zmienia się nasza miejscowość na przestrzeni lat i wierzę, że jeszcze wiele przed nami. Nie brakuje mi entuzjazmu, aby działać dla lokalnej społeczności.


Zdjęcie

Okręg nr 11
Wilkowice

Martyna Misiewicz

Mam 27 lat i z zawodu jestem fryzjerką. Jestem osobą ambitną, otwartą na zmiany i ludzi. Angażuję się w sprawy społeczne od czasów szkolnych, pomoc innym przynosi mi wiele satysfakcji. Uparcie dążę do zamierzonego celu. Byłam Radną Młodzieżowej Rady Miasta Leszna, obecnie jestem członkinią Rady Sołeckiej Wilkowic.


Zdjęcie

Okręg nr 12
Maryszewice, Wilkowice

Marek Balowski

Mam 47 lat, jestem żonaty, mam dwoje dzieci. Mam wyższe wykształcenie ekonomiczne. Obecnie pracuję na stanowisku skarbnika gminy. Moje doświadczenie i wiedza w zakresie finansów może stanowić solidne wsparcie dla rozwoju gminy. Jestem odpowiedzialnym, sumiennym i zaangażowanym w swoją pracę człowiekiem, który pragnie działać w celu pomyślności społeczności lokalnej, szczególnie mieszkańców Wilkowic.


Zdjęcie

Okręg nr 13
Boża Pomoc, Goniembice, Wyciążkowo

Żaneta Urbanowska

Mam 38 lat. Prowadzę własny biznes, jestem sołtyską Wyciążkowa i od 16 lat przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w tej wsi. Jestem zaangażowaną społeczniczką. Interesuję się polityką, a moim marzeniem jest zobaczyć USA.


Zdjęcie

Okręg nr 14
Gronówko

Paweł Piwoński

Mam 43 lata. Prowadzę działalność gospodarczą związaną z pompami ciepła. Posiadam wykształcenie techniczne. Interesuję się techniką OZE i HVAC. W Gronówku mieszkam z rodziną od 5 lat. Mam 12-letniego syna.


Zdjęcie

Okręg nr 15
Janopol, Klonówiec, Żakowo

Dawid Wróblewski

Mam 31 lat. Jestem kochającym meżem i dumnym tatą dwóch synów. Jestem prezesem w przedsiębiorstwie budowlanym. Lubię postawić sobie cel, do którego zawsze staram sie dążyć. Prywatnie wolny czas spędzam w gronie rodziny i znajomych. Interesuję się motoryzacją i przyrodą. Lubię nawiazywać nowe znajomości.