Złapią bezdomne psy

Urząd Gminy w Lipnie podpisał porozumienie z Ochotniczą Strażą Pożarną we Wilkowicach, w sprawie wyłapywania bezpańskich psów.

Rozwiązanie problemu wałęsających się psów to obowiązek gminy. Teraz to OSP w Wilkowicach zajmie się ich wyłapywaniem. Urząd wyposażył strażaków w sieć i klatkę pułapkę do łapania i przewozu zwierząt.

Jeżeli znajdzie się właściciel psa, będzie musiał on pokryć koszty złapania zwierzęcia. Jeśli nie, pochwycone psy trafią do schroniska dla zwierząt lecznicy, lub jeśli tam nie będzie miejsca to do lecznicy Koala w Lesznie.

Jak poinformował Mieczysław Reszczyński – w ubiegłym roku średnio wyłapywano 1 psa na miesiąc. Największy problem występuje w okresie noworocznym. Psy boją się huku petard i z lęku nie potrafią wrócić do domu.

Za porzucenie zwierzęcia grozi podobna kara jak za znęcanie się nad nim, jeżeli mamy do czynienia z psem lub kotem. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za tego typu czyn karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do jednego roku.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: