Zjazd Szkolnych Kół „Caritas” w Poznaniu

W sobotę 6 kwietnia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu w wigilię patronalnego święta „Caritas”, odbył się w tym roku Zjazd Szkolnych Kół „Caritas”.

 

Przyjechało około 1000 członków SK „Caritas” z całej Archidiecezji Poznańskiej. Dzieci brały udział w warsztatach, obejrzały pouczający film oraz spotkały się z biskupem Grzegorzem Balcerkiem, który modlił się z wszystkimi podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz odprawił Mszę Świętą. Poza tym dzieci mogły obejrzeć kopię „Całunu Turyńskiego”, który jest wystawiony do adoracji w tym właśnie kościele.

Było głośno, czerwono i z „wielką mocą”. Dzieci dużo śpiewały, modliły się i nabrały sił do dalszej pracy. Z naszej parafii pojechało aż 24 uczniów Szkoły Podstawowej w Goniembicach, a opiekowały się nimi Panie Katarzyna Stachowiak i Maria Świątek. Kolejny zjazd, tym razem ogólnopolski odbędzie się w czerwcu w Gnieźnie. Mam nadzieję że nas tam nie zabraknie:)

Katarzyna Stachowiak
opiekun SK „Caritas” nr 21

foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak
foto: Katarzyna Stachowiak

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany