3 września podczas trwania Sesji Rady Gminy Lipno, Przewodniczący Czesław Fedyk poinformował radnych o piśmie jakie otrzymał od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu.

14 sierpnia 2012 do RDOŚu wpłyneło pismo mieszkańca Wilkowic, pana Sylwestra Przydrożnego (współautor bloga twojagminalipno). We wskazanym piśmie Przydrożny podnosi zarzuty co do „świadomej dewastacji drzew w parku gminnym w Lipnie dokonanej prawdopodobnie przez pracowników gminy”. Co więcej, pojawiają się też zarzuty związane ze zniszczeniem ptasiego gniazda.

Dyrekcja Ochrony Środowiska na podstawie przepisów podjęła decyzję o przekazaniu sprawy do rady gminy, gdyż jak podaje „organem właściwym do rozpatrywania skargi dotyczącej zadań lub działalności wójta jest rada gminy. W sprawie ewentualnego zniszczenia gniazda samodzielnie rozpozna sprawę i wyciągnie wnioski.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

2 komentarze

  1. antyKlecha

    Sylwester spóźnił się z donosem o półtora roku biedactwo…ale wierze że będzie dobrym kandydatem na wójta bo nikt lepiej i elokwentnie będzie reprezentował schedę po Mariuszku??!!

    Odpowiedz
  2. Tytus Romek i Atomek

    Jedni mówią że to było gniazdo bociana a drudzy że przepiórek. Czy ktoś może potwierdzić jedną z tych wersji. Wszelkie informacje proszę przekazywać do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz do Pana Przydrożnego. Chodzą słuchy że jest jeszcze trzecia wersja kto wybudował to gniazdo…Sylwek twierdzi że widział w tym miejscu strusie…ale nie ma pewności czy były to strusie australijskie czy afrykańskie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: