Portal leszno24.pl podaje

Dziś w Sądzie Rejonowym w Lesznie miał ruszyć proces, w którym pozwanym jest Mariusz Homski, wójt Lipna. Rozprawa została jednak przełożona na przyszły rok, na wniosek obrońcy oskarżonego.

Mariusz Homski i jeszcze jeden pozwany są oskarżeni o przestępstwo z art. 270 § 1 kodeksu karnego, który mówi, że „Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Sprawa dotyczy czasu, gdy Homski nie był jeszcze wójtem gminy. Pracował wtedy firmie komputerowej i miał się dopuścić fałszowania dokumentów.

Proces miał ruszyć wczoraj. Obrońca Krzysztof Gronowski poprosił jednak o jego odroczenie, bo jak nam powiedział, w tym samym czasie miał inną sprawę.

Nowy termin wyznaczono na 26 stycznia.

 

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Brak odpowiedzi

 1. Anonim

  Spraw się nie przesuwa z dnia na dzień. Naprawdę musicie się dowiedzieć co jest prwadziwą
  przyczyną.

  Odpowiedz
 2. Anonim

  widzę, że osoba , która pisze te „mądre” artykuły to chyba nie pracuje ,albo po krótkiej pracy nie ma nic innego do pracy, ponieważ ciągle siedzi przed komputerem . Teraz jest czas , aby zrobić porządki przed domem .

  Odpowiedz
 3. elka

  Ja nie muszę sprzątać przed domem. Mam od tego ludzi. Którym uczciwie za to płacę panie wójcie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: