Zakończono prace przy rozbudowie kompleksu rekreacyjno-sportowego w Goniembicach

Zakończyły się już prace przy projekcie „Rozbudowa kompleksu rekreacyjno-sportowego w Goniembicach”.

Zadanie było realizowane w ramach III edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś. I faktycznie nasza wieś wypiękniała. Dzięki pomocy Gminy Lipno oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego nasza wioska wzbogaciła się o teren do gry w koszykówkę, ławki oraz oświetlenie na boisku wiejskim.

Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania mieszkańców naszej wioski. Kilka dni grupa ponad 15 osób pracowała, aby przygotować teren przed wejściem firmy wykonującej zadanie. Wykonaliśmy korytowanie terenu, wynajęliśmy i opłaciliśmy prace koparki, wyrównaliśmy ziemię wokół nowo powstałego boiska oraz zasialiśmy trawę w miejscach, gdzie została dosypana ziemia. Wszystkie te prace przyczyniły się do tego, aby teren rekreacyjno-sportowy w Goniembicach wyglądał ładnie, estetycznie i był atrakcyjny dla dzieci i młodzieży, która z niego przede wszystkim korzysta.

Jednocześnie wspólna praca integruje nas, mieszkańców co bardzo dobrze wpływa na rozwój naszej wiejskiej wspólnoty. Szczególnie miło się patrzy, gdy dzieci i młodzież chętnie pomaga przy różnego rodzaju pracach, a później własną pracę potrafi uszanować. Myślę że to nie koniec inwestycji w Goniembicach, bo jeszcze mamy wiele pomysłów na to, jak sprawić żeby tu chciało się żyć:)

Katarzyna Stachowiak
opiekun Młodzieżowej Rady Sołeckiej w Goniembicach

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: