materiał leszno24.pl

– W Wilkowicach zawsze jest rewelacyjnie – podkreślali uczestnicy tradycyjnej pogoni za lisem, która wczoraj rozegrana została na łące pod lasem nieopodal wsi. Drugim akordem sobotniego południa było Pożegnanie Lata na wilkowickim boisku.
Uczestnicy obu, połączonych ze sobą imprez bawili się doskonale. Mogłoby jednak być ich zdecydowanie więcej mogłoby. Przyczyn, dla których rodzice pozbawili swoje dzieci uczestnictwa we wspaniałej imprezie dopatrywać się należy w rozłamie wśród mieszkańców, jaki spowodowały zawirowania wobec samorządu gminy Lipno.

_ Co dwóch potrafiło w krótkim czasie zburzyć, dziecięciu szybko nie odbuduje -ocenił sytuację jeden z bardziej doświadczonych mieszkańców Wilkowic.

_Dopóki mi zdrowia starczy i wyrozumiałości u żony starczy będę organizował Hubertusa w Wilkowicach – stanowczo podkreślił Marek Kozłowski. _Chciałbym, aby nikt w gminie nie patrzył na imprezy organizowane dla społeczeństwa w kategoriach politycznych. To, że ludzie mają różne poglądy na poszczególne sprawy, nie powinno przeszkadzać im we wspólnej zabawie.
(JAC)

[kliknij i zobacz zdjęcia]

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany