W Goniembicach obchodzono XII Dzień Papieski słowem i kremówkami.

materiał: Katarzyna Stachowiak

Nie od dziś wiadomo, iż sytuacja Kościoła ściśle wiąże się z kondycją rodziny. Z jednej strony Kościół zawsze wspierał rodzinę, z drugiej zaś, sam mógł na nią liczyć. Osłabianie życia rodzinnego, które w historii było wynikiem przeróżnych czynników, zawsze w jakimś stopniu odbijało się na życiu wspólnoty wierzących, a także na życiu narodu. Niejednokrotnie w sposób niezwykle dramatyczny. Ojciec Święty Jan Paweł II, dziś już błogosławiony, miał pełną świadomość tego niezwykle ważnego faktu.
Mawiał: Rodzina jest drogą Kościoła. Rodzina jest organicznie zespolona z narodem, a naród z rodziną (por. List do rodzin, 1994 r. numery 2 i 17). Stąd też cały jego pontyfikat był naznaczony nie tylko wspieraniem, ale także kiedy to było konieczne, wręcz batalią o rodzinę. Konferencja Episkopatu Polski, w roku Światowego Spotkania Rodzin na przełomie maja i czerwca w Mediolanie, z udziałem Ojca Świętego Benedykta XVI, postanowiła, iż tegoroczny XII już Dzień Papieski jest przeżywany 14 października, pod hasłem Jan Paweł II Papież Rodziny.

Także w naszej parafii uroczyście świętowaliśmy XII Dzień Papieski. Uczniowie ze Szkolnego Koła „Caritas” przygotowali montaż słowno-muzyczny o Janie Pawle II, a po każdej Mszy Świętej rozprowadzane były kremówki papieskie. W tym roku udało nam się rozprowadzić prawie 500 kremówek. Cały dochód zostanie przeznaczony na organizację Zjazdu Szkolnych Kół „Caritas” oraz bieżące potrzeby naszego Szkolnego Koła. Wszystkim serdecznie dziękujemy za życzliwość, szczególnie zaś mieszkańcom Klonówca, ponieważ mimo iż do kaplicy uczęszcza mała liczba naszych parafian, to zawsze jest tam bardzo duży odzew dla wszystkich akcji „Caritas”. Wszystkim życzliwym z całej naszej parafii serdecznie dziękujemy:)

Katarzyna Stachowiak

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: