Wybory nowego wójta gminy Lipno odbędą się 16 grudnia

materiał elka.pl

Wybory nowego wójta gminy Lipno odbędą się 16 grudnia – tak wynika z projektu rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, opublikowanego na rządowych stronach internetowych. -Czas na uzgodnienia już minął, czekamy na podpis premiera – mówi Tomasz Stube rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Decyzję o przedterminowych wyborach samorządowych podejmuje Prezes Rady Ministrów. Na internetowej stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji opublikowano już projekt rozporządzenia w sprawie wyborów w gminie Lipno. Wynika z niego, że mieszkańcy gminy do urn pójdą na tydzień przed Bożym Narodzeniem, czyli 16 grudnia. -Upłynął już termin na składanie ewentualnych uwag i zastrzeżeń, dlatego termin ten można uznać za bardzo prawdopodobny – powiedział Radiu Elka Tomasz Stube, rzecznik wojewody. Pod rozporządzeniem brakuje jeszcze tylko podpisu Donalda Tuska. Kiedy ten podpisze dokument, ruszy kalendarz wyborczy i oczywiście kampania kandydatów. (jad)

2 komentarze

1. Maciek Rock

Czas na zmiany,czas na NORMALNOŚĆ!!! Czas wybrać kogoś nieumoczonego i spoza czekoladowej koalicji!!! Czesiu daj sobie spokój a zwłaszcza nam Mieszkańcom Gminy i nie startuj!!!

2. Mieszkaniec Wilkowic

Kalendarz wyborczy ruszył.
    Nie dajmy się wymanewrować cwaniakom i hochsztaplerom – wybierzmy rozwagę i spokój.
    Mamy doświadczenie i wiedzę – nie dajmy się omamić.
    Wybieramy gospodarza godnego zaufania, któremu powierzamy nasze publiczne pieniądze.