Przyglądam się kolejno radnym Gminy Lipno. Porównuje ich obietnice wyborcze i pracę jaką wkładają by je zrealizować.

Na początek:

radna Wilkowic pani Dorota Cygler, członek Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Komisja Statutowa.

Wyborcza kiełbasa to (czytaj w artykule obok, kliknij):


Pani Cygler w „Wieściach Gminy” napisała taki artykuł (kliknij):

A jak jest naprawdę?

Oto wypowiedzi pani radnej na sesjach i w komisjach:

Radna Pani Dorota Cygler poinformowała o przeciekającym dachu na budynku Szkoły Podstawowej w Wilkowicach na części, w której znajduje się biblioteka i ośrodek zdrowia

– jako komentarz do tematu  dlaczego dzieci gminne pobierają naukę poza gminą: „Radna Pani Dorota Cygler wyraziła poparcie dla opinii, iż gdyby w szkołach na terenie Gminy funkcjonowały świetlice, skąd rodzice mogliby odbierać dzieci wracając po pracy do domu, wówczas dzieci tych nie zabieraliby do szkoły w Lesznie.”

Pani Dorota Urbańczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowicach, stwierdziła, iż nie do końca może zgodzić się z opinią Pani Radnej. Szkoła chciała podjąć starania, by uruchomić taką świetlicę szkolną. Była robiona ankieta wśród rodziców dzieci ze Szkoły jak i wśród rodziców, których dzieci chodzą do szkoły w Lesznie. Okazało się, że rodzice nie wykazali żadnego zainteresowania.


na 4 sesji: Radna Pani Dorota Cygler zgłosiła wniosek o posprzątanie plakatów wyborczych Macieja Wiśniewskiego, które jeszcze są na ul. Święciechowskiej w Wilkowicach

na 5 sesji: Radna Pani Dorota Cygler stwierdziła, iż obecnie gdy wszyscy oszczędzamy na oświetleniu ulicznym w godzinach nocnych,Remiza Strażacka w Wilkowicach jest w pełni rozświetlona do późnych godzin nocnych. Mieszkańcy zgłaszają ten problem w kontekście oszczędzania. Prosi Pana Wójta o wyjaśnienie tej sytuacji jak również to, że w Remizie Strażackiej zainstalowana jest kamera, która nie jest zwykłym monitoringiem Remizy Strażackiej.

na 10 sesji: Radna Pani Dorota Cygler poinformowała, iż „rowerówka” z Wilkowic była imprezą bardzo miłą i sympatyczną, uczestniczyło w niej ok. 300 osób. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

No i to już koniec aktywności działania pani Radnej w ciągu 10 miesięcy.

Przypomnę:
- biblioteka jako ośrodek kultury na wsi w podziemiach, 
- brak jakichkolwiek wniosków zapytań, starań o nowe przedszkole we Wilkowicach,
- brak oświetlenia ulicznego nocą,
- przesunięcie terminu wykonania ścieżki rowerowej o 2 lata,
- brak jakichkolwiek zapytań ws. dalszego pobudowania kanalizy w Wilkowicach,
- podjęcie uchwały ws odwołania autobusu linii nr 4 MZK.

To wszystko jest udziałem radnej Cygler.
Tak sprawuje mandat radnego pani Cygler!

Brak odpowiedzi

 1. nieprzyjaciel.

  Pani radna Cygler w swoich obietnicach pisze,że będzie głosowała za budową nowej sali gimnastycznej,czyli nigdy.Bo żeby głosować to najpierw trzeba postawić wniosek do głosowania,a kto to ma zrobić,jak nie radny.Podnieść palec do góry to żadna sztuka.Najpierw trzeba przekonać większość rady,co do słuszności budowy sali,a potem podnieść palec.Świadczy to o tym że ta pani nie ma zielonego pojęcia o pracy radnego.Wybranie jej na radną jest wielkim nieporozumieniem i straconym głosem

  Odpowiedz
 2. nieprzyjaciel.

  Zadbam o bezpieczeństwo mieszkańców-chodniki,ścieżki rowerowe,oświetlenie ulic,to jedno z haseł przedwyborczych pani Cygler.Oświetlenie jest wyłączane,ścieżka rowerowa odłożona na następne dwa lata, a pani radna nawet nie zapytała DLACZEGO.Nawet nie drążyła tego tematu na komisji ani na sesji.Przecież obiecała to wyborcom że zadba o bezpieczeństwo.Prawie rok upływa jak jest radną i nic.Piesi jak i rowerzyści dalej są zagrożeni na ulicy Lipowej na następne dwa lata.O chodnikach już nie wspomnę.Obiecanki cacanki a wyborcom radość.

  Odpowiedz
 3. nieprzyjaciel.

  Będę zabiegała o nowe przedszkole w Wilkowicach,to następne hasło przedwyborcze pani radnej Cygler.Mija prawie rok a jeszcze nawet nie wspomniała o budowie przedszkola.Puki co zaakceptowała wyrzucenie biblioteki ze szkoły do podziemia i przeróbkę klasy na przedszkole.Za rok może się okazać że jest niepotrzebne,bo zerówka będzie w szkole.Nawet nie upomniała się bibliotekę,a przecież jest członkiem komisji oświaty,kultury i sportu.A może biblioteka to nie oświata i kultura?Jak tak będzie zabiegała o nowe przedszkole to na pewno kadencja się jej skończy i przedszkola nie będzie.A co z obietnicą przedwyborczą?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: