Wraca temat wiatraków w Lipnie

Wójt Lipna Jacek Karmiński wydał obwieszczenie w sprawie udziału mieszkańców gminy w postępowaniu dotyczącym budowy elektrowni wiatrowych. -Takie są procedury – tłumaczy, zapewniając przy tym po raz kolejny, że jest przeciwny budowie fermy wiatrowej i zrobi wszystk
o co możliwe żeby nie stanęły.

materiał elka.pl

Procedury dotyczące ewentualnej budowy 18 elektrowni wiatrowych w gminie Lipno wkroczyły w fazę wydawania tak zwanej decyzji środowiskowej. Wójt Jacek Karmiński poinformował oficjalnie mieszkańców gminy, że ci mają prawo wziąć udział w postępowaniu. -Każdy mieszkaniec jest w tym przypadku stroną postępowania – wyjaśnia wójt – może zapoznawać się z dokumentami, składać uwagi i wnioski.

W obwieszczeniu czytamy, że chodzi o budowę farmy elektrowni wiatrowych na terenie Gminy Lipno składającej się z osiemnastu elektrowni wiatrowych zlokalizowanych w obrębach: Targowisko, Górka Duchowna, Lipno, Żakowo, Ratowice, Koronowo i Goniembice. Ich inwestorem jest firma Bonwind należąca do Zbigniewa Bońka.
Zdaniem wójta uczestnictwo mieszkańców w postępowaniu jest bardzo ważne, ponieważ to właśnie oni w referendum opowiedzieli się przeciwko elektrowniom. Karmiński po raz kolejny zapewnia, że jego wyniki są dla niego wiążące i nie zgodzi się na budowę wiatraków, jednak należy dochować również procedur prawnych. -Dlatego nie mogę odesłać inwestora z kwitkiem już teraz – tłumaczy – muszę zabezpieczyć gminę przed roszczeniami z powodu naruszeń prawa administracyjnego, tego nie można zamknąć na pstryknięcie palca. (jad)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany