materiał elka.pl

Sąd Okręgowy w Poznaniu rozpatrzył dziś apelację Mariusza H., wójta Lipna. Sprawa dotyczyła fałszowania podpisów pod przeglądem kas fiskalnych. Poznański sąd zgodził się co do winy oskarżonego, ale znacznie złagodził wyrok z kary pozbawienia wolności do kary grzywny.

W kwietniu leszczyński sąd skazał wójta Lipna na trzy miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres dwóch lat oraz karę grzywny. Dzisiaj sąd drugiej instancji uchylił zawieszenie na dwa lata próby i wymierzył karę grzywny w wysokości 9 tysięcy złotych. Wyrok jest prawomocny, a to oznacza, że Mariusz H. nie będzie mógł zajmować stanowiska wójta.

Przypomnijmy, że chodzi o sprawę sprzed paru lat, kiedy Mariusz H. pracował w firmie zajmującej się serwisowaniem komputerów i kas fiskalnych. Wtedy to podpisał osiemnaście protokołów przeglądu, mimo że nie miał uprawnień do serwisowania tego sprzętu. Mariusz H. oskarżony był razem z innym pracownikiem firmy. Obaj zeznali, że proceder odbywał się za namową i przy akceptacji właściciela firmy.
Wynikało to z nadmiaru pracy i niedoboru pracowników. Leszczyński sąd podkreślał w uzasadnieniu, że pieniądze z przeglądów trafiały na konto firmy, a nie do rąk oskarżonych.
(mon)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

3 komentarze

 1. Dawid P.

  Hahahahaha Panie ex wójcie !!!!!!!!!! Powodzenia życze!!!!! Pamieta Pan??? Przy szkole po referendum!!! Uuuuu coś nie wyszło??? Za mało pieniedzy pozbierali zwolennicy na adwokata??? ok.7000 zł.tyle bierze adwokat z dolnej półki!

  No czzekam teraz na komentarze zwolennikow(naiwniaków)- co im wojt naobiecywał!!! Tylko prosze się podpisywać pod komentarzami!!!

  A naobiecywal!!! Prąd na działkach,woda,mieszkania komunalne,praca w Gminie i.t.p

  No śmiało!!!!!!!!!!!!! PISAĆ

  Odpowiedz
 2. Mieszkaniec Wilkowic

  Jak widać nikt nie musiał pomagać, żeby Mariusz H. i Grzegorz S. przestali rządzić Gminą. Mariusz sam sobie strzelił w stopę – przed objęciem funkcji wójta już narozrabiał i teraz zbiera żniwo.
  Zastanawiam się jak teraz czują się ci, którzy bronili Mariusza H. i Grzegorza S. w czasie referendum i potem zbierali podpisy poparcia – czy nie czują się oszukani przez ekipę Czesława F?

  Odpowiedz
 3. aTomek

  Myślę że nie czują się oszukani bo u nich z moralnością słabo wręcz bardzo słabo i są bardzo przewrażliwieni na punkcie krytyki ich Boskiego Alvaro i w życiu nie przyznają się do tego że popierali i głosowali na FAŁSZERZA i kanciarza.Najgorsze jest to że mimo rozbicia tego układu Czesław i Klecha będą dalej chcieli zachować status quo wpływy i prywatę,więc czas pokazać tym pazerniakom czerwona kartkę a Fedyka wysłać na zielona trawkę!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: