13.10.2011. Radio Elka

Wójt Lipna Mariusz H. stanie przed sądem. Prokuratura Rejonowa w Lesznie postawiła mu zarzut niedopełnienia obowiązków przy wycince drzew w parku w Lipnie. Jeżeli zostałby uznany winnym, grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności i utrata mandatu wójta.
Wiosną w parku w Lipnie wycięto kilkadziesiąt drzew, jak się okazało, zrobiono to bez koniecznej zgody Starostwa Powiatowego w Lesznie. Urzędnicy bronili się, że drzewa zagrażały bezpieczeństwu i należało je pilnie wyciąć. Samorząd powiatu nałożył jednak na gminę karę prawie 900 tysięcy złotych.

O wiele poważniejszą odpowiedzialność może ponieść wójt gminy Lipno. Sprawą zajęła się bowiem Prokuratura Rejonowa w Lesznie. Postępowanie prowadzone od kwietnia dobiega końca. Postawiliśmy wójtowi Mariuszowi H. zarzut z artykułu 231 Kodeksu Karnego – powiedział Radiu Elka szef prokuratury Jerzy Maćkowiak. Treść artykułu brzmi „Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”. Pan Mariusz H. ma w sprawie status podejrzanego – potwierdził Jerzy Maćkowiak. Nie chciał jednak zdradzić, czy wójt przyznał się do popełnienia przestępstwa i czy złożył jakieś wyjaśnienia.

Prokuratura przeprowadza właśnie ostatnie czynności, po których sporządzony zostanie akt oskarżenia. Gdyby sąd prawomocnie uznał Mariusza H. winnym, poza odpowiedzialnością karną czekałaby go utrata biernego prawa wyborczego, czyli mandatu wójta.

A jakie jest Twoje zdanie?

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Brak odpowiedzi

 1. Lipno mówi NIE Homskiemu !!!

  świetnie,rewelacyjnie,wspaniale po prostu SUPER !!!!malkontenci,cwaniaczki i przękrętasy (patrz grupa inicjatywna) płaczą i narzekają bo wybrali Nikośa Dyzme gminy Lipno na stołek a on zamiast robić dla nas dobrze robi dobrze ale sobie i swoim kolesiom!!! ośmiesza nas w świecie!!!Nikoś bez podstawowej wiedzy elementarnej,zero wiedzy o rządzeniu gminą!!!Mam nadziej że z oskarżonego stanie się skazanym!!!! Gdyby ten tani karierowicz miał choć za grosz honoru sam podał by się do dymisji !!!!

  Odpowiedz
  • Mieszkaniec

   78.131.217.30
   A tyś skąd się zerwał? Chodorowski się przypadkiem nie nazywasz? Odsunęli Cię od korytka, czy może ojciec grzmocił cię po łbie, bo pieprzysz jak pokręcony! Większość mieszkańców gminy jest zadowolana z pracy wójta, więc możcie się już nie puszyć!

   Odpowiedz
 2. z lipna

  ta wiekszosc to chyba tylko mariusz, celestynka i cala swita (czyt. „oszolomow”) ktora wokol nich biega.
  chodorowski nie byl idealny ale pokaz mi choc jedna wiadomosc w mediach z ktorych wynika ze kompromituje nasza gmine. jesli chodzi o mariuszka to nie ma miesiaca zeby „cos nie wyplynelo”. i nie pisz ze „przynajmniej cos robi” bo nie sztuka brac sie za realizacje zadania bez planu, analizy, zastanowienia. zauwaz ze za bledy jego dzialania ktore maja skutki finansowe placa wszyscy podatnicy, Ty rowniez!!!
  mariusz sie ewidentnie do wladania gmina nie nadaje, do tego ma kiepskich doradcow, ktorych inteligencja jest jeszcze bardziej watpliwa niz samego mariusza.
  otworz wreszcie oczy i przestan patrzec na mariusza przez pryzmat jego watpliwych zaslug z przeszlosci, bo te wogole nie istnieja….

  Odpowiedz
  • Anonim

   Przestępstwo,jakby nie patrzeć jest przestępstwem.Ludzie na takich stanowiskach powinni wiedzieć że nie można bezkarnie łamać prawa.Tu wyrok musi być skazujący.Homski i Szulczyk muszą odejść z urzędu.Dla swojego dobra powinien podać się do dymisji nie czekając na wyrok.Tylko to człowiek pozbawiony całkowicie honoru i nie odejdzie bo mu Szulczyk na to nie pozwoli bo straciłby prawie pięciotysięczną pensję.Referendum zrobi swoje.Coraz więcej ludzi przekonało się że żle zrobiło głosując na Homskiego.Dzisiaj tego żałują.

   Odpowiedz
  • Anonim

   Ta strona to kompletna kompromitacja gminy , to że mamy takie osoby które nic nie robią dla tej gminy tylko krytykują i wyciągają łapę . Chodorowski odszedł co korytko wyschło? trzeba znów go na stołek niech do końca skończy tą gminę. Żal mi was, zamiast głupich stron komentarzy proszę na sesję doradzać w rządzeniu nie ważne kto jest wójtem ważne co kto robi dla gminy. A drzewa to kolejna prowokacja ze strony starej władzy…..

   Odpowiedz
 3. mieszkaniec gminy

  cała sprawa to polityczna zemsta za wygrane wybory j.ch. oraz innych polityków leszczyńskich między innymi pana k.p

  Odpowiedz
 4. leon

  powinniśmy wesprzeć naszego wójta w walce o prawdę i o przyznanie mu racji ze drzewa zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców. i tak zostały by wycięte kilka dni później. dzięki zdecydowanej decyzji moze moja zona, córka lub matka nadal żyje. zastanówcie się co wy robicie

  Odpowiedz
 5. Lipno mówi NIE Homskiemu !!!

  chłopczyku obudź się ze snu ,jaka większość??o czym ty bredzisz ??WIĘKSZOŚć jest nie zadowolona ,ośmiesza nas na każdym kroku ten nie udolny przestępczy duet!!!a agresywny i prymitywny język jakim się posługujesz pokazuje twoją niską inteligencję i samoocenę typową dla wyborców OSKARŻONEGO Mariusza H.

  Odpowiedz
  • gosc

   a ty skąd wiesz, że większość jest niezadowolona. nie przyjmujesz do wiadomości, że ktoś inny może myśleć inaczej niż ty!

   Odpowiedz
 6. zdegustowany

  w jaki sposób pozbyć się porządnego człowieka?

  doprowadzić do skazania go prawomocnym wyrokiem sądu i w ten sposób utraci bierne prawo wyborcze.

  Trzymam za Pana kciuki Panie Homski! Na pewno się Pan wybroni i nie sprzeda jak inni.

  Odpowiedz
 7. Anonim

  panie Homski to już jest koniec pańskich rządów,na co pan jeszcze liczy że się wybroni? popełnił pan przestępstwo.Niech pan się wynosi z urzędu.jeżeli ma pan choć trochę godności?Czy do pana to nie dociera?Pański wróg.

  Odpowiedz
 8. Mirek z Wilkowic

  Drogi zdegustowany jaki porządny człowiek? Przeciwko panu H. obecnie toczą się dwa postępowania w sądzie, a pan S. też nie jest czysty, jest recydywistą. Co do drzew to prawo jest jedno, dla wszystkich równe. Skoro Kowalski musi się nim kierować to WŁADZA powinna dawać przykład!!! Do tego wszystkiego dodać trzeba kolesiostwo i liczne afery… Ech, to jest dopiero porządny facet!

  Odpowiedz
  • Anonim

   No i już jest protokół PIP, a w nim stwierdzenie o mobbing i wymuszanie oraz nie przestrzeganie przepisów prawa .No i „pieniacz” i „smutas” się doigrali. hihihi

   Odpowiedz
 9. Anonim

  To co dzieje sie w Lipnie jest przykladem sytuacji w Polsce,Homski wydal walke staremu ukladowi,
  a skonczy jak Lepper,jest za slaby a spoleczenstwo nie dojrzalo jeszcze do przemian jakich w sumie oczekuje,nie wesprze tego czlowieka w dzialaniu bo jest oglupione poprzez udzialowcow starej wladzy,ktorym dostep do publicznych(latwych )sie skonczyl.

  Odpowiedz
 10. obserwator

  Prosze mi wyjasnic o ktore drzewa chodzi:czy nie przypadkiem o te ktore wycieto tez nie do konca (podobno )legalnie na drodze Lipno-Zakowo?
  Kto zlecal wycinke tych drzew?
  Podobno temat drzew w Parku to odwet Starosty ?
  Czy to prawda?Moze ktos wypowie sie szerzej….

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany