materiał leszno24.pl

Radni Lipna na czwartkowej sesji podjęli decyzję o wygaśnięciu mandatu wójta Mariusza H. Co ciekawe za uchwałą głosowali radni, którzy do tej pory wójta popierali. Opozycja wstrzymała się od głosu.

Mariusz H. nie może być wójtem, bo ciąży na nim wyrok za podrabianie podpisów. Sprawa dotyczy czasów, gdy nie był jeszcze włodarzem gminy. Zasiadał wtedy w Radzie Gminy, a przestępstwa dopuścił się pracując w prywatnej firmie w Lesznie. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Ponieważ wyrok na wójcie się uprawomocnił dlatego Rada Gminy musiała podjąć uchwałę o wygaśnieciu jego mandatu. „Za” było 5 radnych, w tym 4 z Komitetu Lipno 2010 popierającego Mariusza H. „Wstrzymało się” od głosu 6 radnych, a tym 5 będących w opozycji do wójta.

Przed głosowaniem wiceprzewodniczący Rady Gminy Tadeusz Hofmański odczytał list, jaki Mariusz H. przysłał do Urzędu Gminy. Zgodnie z prawem wójt miał możliwość zabrania głosu. Dostał zaproszenie na sesję do domu, ale nie odebrał go osobiście. List przesłał internetem.

Pismo było dość obszerne, opatrzone tytułem „Podziękowanie”. Mariusz H. dziękował za współpracę wielu osobom, przede wszystkim radnym ze swojego komitetu, mieszkańcom, proboszczom, gminnym społecznikom, sołtysom oraz –  jak to ujął –  „uczciwym pracownikom Urzędu Gminy”, których nazwisk nie wymienił, bo jak powiedział mogą mieć z tego powodu kłopoty.

Mariusz H. przyznał, że stracił stanowisko, bo był naiwny i za bardzo zaufał ludziom.

Przewodniczącemu Czesławowi Fedykowi i wiceprzewodniczącemu Tadeuszowi Hofmańskiemu (obaj na zdjęciu) dziękował za wsparcie, jakiego udzieli mu podczas aresztowania i zatrzymania w lutym tego roku. Mariusz H. jest bowiem oskarżowny o szereg innych przestępstw, których miał się dopuścić już jako wójt, a jego proces ruszy jeszcze w tym miesiącu. Na ławie oskarżonych zasiądzie także jego zastępca Grzegorz Sz.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

3 komentarze

 1. aTomek

  Boski Alvaro był naiwny…albo jest jeleń albo manipulant!!! Niewinna mina małego oszusta z nożem za plecami!!!Po trupach do celu to było jego motto a sam się stał trupem politycznym!!! Na całe szczęście!!! Koleś ma jeszcze tupet pisać o „uczciwych” urzędnikach!!! Wiadomo o kogo chodzi bo od wazeliny ta pani jest tak śliska że aż nie przyjemna!!! Naiwniaczka czeka jeszcze kilka rozpraw wyroków w końcu coś odwieszą i baj baj zielony drelich i świat za krat…żegnaj Mariuszku H. kariera Nikosia dobiegła końca.Amen.

  Odpowiedz
 2. Mieszkaniec Wilkowic

  Mam nadzieję, że podziękowania od Mariusza H. dla Przewodniczącego Czesława F. to „pocałunek śmierci”.
  A dlaczego nie ma podziękowań dla Grzegorza S. – przecież razem przepracowali 14 miesięcy a teraz dzielą wspólną ławkę (ławę oskarżonych).
  Kto by się spodziewał, że jego radni wytną mu taki numer i sami zagłosują za jego odwołaniem (wcześniej robili wszystko, żeby Mariusz wrócił) – odwołali go bo nie odwołał Grzegorza S.
  Czyli wszystko możliwe. Nawet to, że Czesław F. może przegrać wybory.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: