materiał pochodzi z portalu leszno24.pl

Gmina Lipno domaga się od Starostwa Powiatowego w Lesznie 4.500.000 zł za nieposadzenie drzew przy drodze z Lipna do Żakowa. O wojnie o drzewa piszemy szeroko w piątkowym „ABC”.

Drzewa w gminie zostały posadzone, ale gdzie indziej niż miały. Starostwo Powiatowe twierdzi, że na zmianę miejsca nasadzeń zgodził się poprzedni wójt Lipna Janusz Chodorowski. Obecny włodzarz gminy Mariusz Homski mówi, że w jego urzędzie nie ma pisma potwierdzającego to porozumienie i żaden z urzędników o nim nie słyszał.

Starosta Krzysztof Benedykt Piwoński twierdzi, że informacje rozpowszechniane przez wójta Homskiego naruszają dobry wizerunek powiatu i jego jako starosty oraz szef PO w powiecie. Dlatego rozważa skierowanie sprawy do sądu.

Jak tak dalej będzie to pan wójt uwzględniając sprawy karne, cywilne i administracyjne nie będzie mógł pracować, tylko po sądach się tułać.

Czy o to chodzi? Jakie jest Twoje zdanie w tej sprawie?

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

2 komentarze

 1. antyKlecha

  najlepszą obroną jest atak-ale nie udolny duet już sam nie wie co robi i mota się w swojej miałkości.Tak zachowują się właśnie ludzie którzy tracą grunt pod nogami. Głośno krzyczą bo pusty dzwon jest najgłośniejszy i te puste slogany nic nie wniosą a ręka sprawiedliwości i tak ich dopadnie i wyrwie z fotela do którego tak bardzo chce się przyzwyczaić!!! Oskarżony Mariusz H. )(…)(to przeciw niemu są prowadzone postępowania karne i to on w prokuraturze widnieje jako OSKARŻONY!!!!)
  KTO WYBRAŁ TEGO (…)??!! mąci,wprowadza chaos i zamiast zajmować się sprawami GMINY ośmiesza nas naszą Gminę i włóczy się po sądachh!!!! CZAS NA ZMIANY!!!czas wywalić NIKOSIA z urzędu!!! dosyć taniego karierowcza!!!! Homski oszczędź nam tego i ODEJDŹ!!!! Wiesz co to HONOR??!!

  Odpowiedz
 2. Anonim

  Zgadzam się z poprzednikiem- nic dodać nic ująć . Czekam na finał – byle było sprawiedliwie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: