Zbudują chodnik do końca tego roku. Taką deklarację wyraził wicestarosta pan Jarosław Wawrzyniak w rozmowie telefonicznej, jaką przeprowadziłem.

W październiku 2010, ówczesny wójt Mariusz Homski, zwrócił się do Starostwa Powiatowego w Lesznie z prośbą o zabezpieczenie środków finansowych na budowę: chodnika w Żakowie, Targowisku,  Lipnie i Wilkowicach. Na ten cel Gmina Lipno wyasygnowała jako pomoc finansową dla Starostwa kwotę 145.000 złotych. Umowę w lipcu 2012 podpisał p.o. wójta Jacek Karmiński. Pieniądze Gminy wpłynęły na konto Starostwa, a ten zrealizował 3 zadania.

Problem powstał przy zadaniu czwartym. Z rozpisanego przetargu na remont chodnika we Wilkowicach wynika, że w swoim zadaniu obejmuje on jedynie demontaż i założenie nowego krawężnika lecz tylko na 660mb. Co z resztą?

Jak zapewnia wicestarosta Wawrzyniak – „Wkrótce zaczniemy budowę chodnika. Mam nadzieję, że do końca roku zdążymy. Będziemy monitorować działania Zarządu Dróg Powiatowych”.

Do położenia chodnika przy Święciechowskiej wykorzystany ma być materiał z rozbiórki chodnika z ulicy Lipowej.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: