Wielu chętnych na budowę S5

Aż osiemnastu wykonawców chce budować odcinek drogi S5 z Radomicka do Leszna.

materiał elka.pl

radio_elka_logo

 

Procedura przetargowa już trwa. Na razie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadza wstępną weryfikacje, w kolejnym etapie pojawią się już oferty cenowe. Odcinek S5 ma być gotowy jesienią 2017 roku.

Wśród osiemnastu podmiotów, które przystąpiły do przetargu na budowę drogi S5 Radomicko – Leszno są zarówno firmy, jak i konsorcja z Polski oraz zagranicy.
Na liście można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Austrii, Czech, Niemiec oraz Turcji. Wyłanianie wykonawcy powinno się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku. Firma, która wygra przetarg będzie miała 25 miesięcy na zbudowanie 19 kilometrów drogi z dwoma pasami ruchu, a także dwóch węzłów drogowych: w Święciechowie oraz Leszno Zachód.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła już także postępowanie przetargowe dotyczące budowy kolejnego odcinka S5, Leszno Płd. – Kaczkowo. Na początku grudnia mija termin składania ofert na wykonanie 9 kilometrów drogi. (mah)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany