Wiadukt na Wilkowickiej, tunel na 1 Maja

Znane już są uzgodnienia dotyczące przebudowy linii kolejowej Poznań-Wrocław przez Leszno. PKP zbudują wiadukt w ciągu ul. Wilkowickiej oraz przejście pieszo-rowerowe pod torami na Zaborowie – mówi prezydent – trzeci wiadukt powstanie w ramach budowy ekspresowej „Piątki”.

materiał elka.pl

Przebudowa linii kolejowej Poznań-Wrocław przez Leszno ma rozpocząć się w drugiej połowie 2015 roku. -Inwestycja jest już gotowa pod względem formalnym – mówi prezydent Tomasz Malepszy. Miasto uzgadnia właśnie z PKP ostatnie szczegóły dotyczące zwłaszcza dostępu do placu budowy. Najważniejszą kwestią będzie przebudowa ulicy Wilkowickiej, która ma być przerzucona nad torami wiaduktem. Skończą się więc problemy z zamykaniem przejazdu dla jeżdżących tamtędy samochodów: zarówno ruchu lokalnego jak i ciężarówek obsługujących strefę inwestycyjną VASA. Co ważne, inwestorem wiaduktu będzie kolej i ona też zań zapłaci, oczywiście w ramach unijnego dofinansowania.

Kolejną inwestycją związaną z rozwiązaniami drogowymi będzie budowa ciągu pieszo-rowerowego wiodącego z centrum Leszna na Zaborowo. Wprawdzie na ul. 1 Maja zostanie przejazd z zaporami, jednak ruch pieszych i rowerzystów prowadzony będzie tunelem pod torami – wybuduje go także kolej. Trzecie skrzyżowanie linii kolejowej z drogą 323 jest projektowane dużo bardziej na południe, na granicy miasta i gminy Święciechowa – powstanie ono jednak jako element budowy ekspresowej „Piątki”.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany