W Smyczynie będzie elektrownia

W Smyczynie wkrótce ma rozpocząć się budowa elektrowni słonecznej. To inwestycja Firmy T&T PROENERGY Sp. z o.o. powstałej jako spółka celowa do wybudowania elektrowni fotowoltaicznej na terenie gminy Lipno

foto: ttproenergy

 

Jak podaje  T&T PROENERGY od ponad 5 lat monitorują i prowadzą testy sprawności paneli fotowoltaicznych w naszej firmie. Prace nad uruchomieniem instalacji zostały podjęte ponad 2 lata temu przechodząc przez wszystkie procedury prawne. Firma ma już podpisaną umowę z Enea Operator i do celu dzieli ją tylko wybudowanie linii średniego napięcia, stacji transformatorowej oraz finalna budowa konstrukcji i montaż paneli fotowoltaicznych.

Główny udziałowiec – Prezes Zarządu Roman Tabaka jest prekursorem nowych rozwiązań technologicznych w regionie leszczyńskim. Elektronik, konstruktor, w roku 1993 założył w Lesznie lokalne Radio Elka . Na początku roku 2000 zbudował pierwszą w Polsce bezprzewodową sieć internetową PRONET, która w Lesznie i okolicy dostarcza Internet do ok. 3 tysięcy klientów. Od trzech lat jako jedyny niezależny nadawca testuje i wdraża cyfryzację w Polsce instalując na kominie byłej elektrociepłowni w Lesznie multipleks cyfrowy DVB-T biorąc czynny udział w wytycznych Unii Europejskiej. Jego doświadczenie, ambicje i konsekwentne działanie daje pełną gwarancję w nowym projekcie jakim jest Elektrownia Fotowoltaiczna.

 

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: