W niedzielę wybory w Lipnie

16 grudnia mieszkańcy gminy Lipno wybierać będą nowego wójta. Kampania potrwa jeszcze tylko dziś do północy. W sobotę i niedzielę obowiązuje cisza wyborcza.

abc_leszno24pl

materiał leszno24.pl

 

Lokale wyborcze będą czynne od godziny 8 do 22.

foto: gazeta ABC

O stanowisko wójta ubiega się trzech kandydatów. Na karcie do głosowania umieszczeni będą w kolejności alfabetycznej: Czesław Fedyk, Jacek Karmiński i Marek Laskowski (materiały wyborcze znajdziesz w środku gazety). Aby oddać ważny głos, trzeba wybrać tylko jednego z nich.

Wybory wygra ten kandydat, który zbierze ponad połowę głosów. Jeśli żadnemu się nie uda, wtedy dwóch kandydatów z największym poparciem zmierzy się raz jeszcze w drugiej turze _ 30 grudnia.

W gminie czynne będą cztery lokale wyborcze: w Lipnie, Wilkowicach, Goniembicach i Górce Duchownej.

Wybory w Lipnie ogłoszono po tym, jak były wójt Mariusz Homski został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za fałszowanie podpisów pod przeglądami kas fiskalnych. Przestępstwa tego dokonał nie będąc jeszcze wójtem, pracując w firmie komputerowej w Lesznie. Wyrok w tej sprawie zapadł w tym roku. Zgodnie z prawem samorządowym osoba skazana nie może pełnić funkcji wójta.

Tekst i fot. Gazeta „ABC”

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: