W niedzielę wybiorą wójta

W najbliższą niedzielę, 16 grudnia mieszkańcy gminy Lipno wybierać będą nowego wójta.

panorama

materiał panorama.media.pl

W najbliższą niedzielę, 16 grudnia mieszkańcy gminy Lipno wybierać będą nowego wójta. Jeśli któryś z trójki kandydatów zdobędzie ponad połowę ważnych głosów, sytuacja będzie jasna już po pierwszej turze. Jeżeli tak się nie stanie, po dwóch tygodniach mieszkańcy pójdą do urn kolejny raz.

Wiele się działo

W podleszczyńskiej gminie sporo się w ostatnim czasie działo. Na początku lutego tego roku wybrany w wyborach w 2010 r. wójt wraz ze swoim zastępcą zostali zatrzymani przez policję, a prokuratura postawiła im zarzuty (proces w tej sprawie jeszcze się nie rozpoczął). W międzyczasie, na początku września szef gminy Mariusz H. został jednak w innej sprawie skazany prawomocnym wyrokiem. Wtedy wiadomo już było, że nie będzie mógł zasiadać w fotelu wójta. Funkcji tej decyzją leszczyńskiej prokuratury nie mógł już piastować od kilku miesięcy, a premier RP Donald Tusk ustanowił w gminie osobę pełniącą obowiązki wójta.

Image

Trójka kandydatów

W wyborach, które odbędą w najbliższą niedzielę, powalczy trójka kandydatów: przewodniczący rady gminy Lipno Czesław Fedyk, pełniący obowiązki wójta gminy Lipno Jacek Karmiński oraz Marek Laskowski z Ruchu Palikota. Wszyscy kandydaci mają swoje strony internetowe i m. in. za ich pośrednictwem próbują przekonać mieszkańców do swoich kandydatur.

Tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie programy wyborcze, odsyłamy na strony internetowe: Czesława Fedyka (www.czeslawfedyk.pl), Jacka Karmińskiego (www.jacekkarminski.pl) oraz Marka Laskowskiego (www.mareklaskowski.pl).

(ama)

Więcej na ten temat w aktualnym numerze „Panoramy Leszczyńskiej”

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Jedna odpowiedź

  1. xxx

    Rozprawa tych dwóch g… była odraczana żeby nie umaczać Fedyka, bo chyba nikt nie wierzy, że on o niczym nie wiedział. Żyje nadzieją, że społeczeństwo przejżało na oczy

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: