W Lipnie znów gorąco

Grupa radnych gminy Lipno chce, aby przewodniczący Rady Gminy Czesław Fedyk sam zrezygnował z zajmowanej funkcji. Jeśli tego nie zrobi, złożą wniosek o jego odwołanie. Dlaczego? Między innymi za współpracę z poprzednim wójtem Mariuszem H., skazanym niedawno za liczne przestępstwa.

materiał leszno24.pl

foto: leszno24.pl

W poniedziałek po południu odbyła się sesja Rady Gminy Lipno. Było to właściwie dokończenie sesji z 28 stycznia, kiedy to częśc radnych, oburzona sposobem prowadzenia obrad przez przewodniczącego Fedyka, opuściła posiedzenie. Sesji nie można było prowadzić, bo nie było wymaganej liczby radnych.

I to wydarzenie sprzed tygodni zdecydowało, że radni Klubu Nasza Gmina: Andrzej Michalski, Hanna Kowalczyk, Rafał Spławski, Zenon Wolnik oraz radny Jacek Pawłowski złożyli oświadczenie, w którym domagają się, aby przewodniczący sam zrezygnował ze stanowiska.

Radni przypominają także Czesławowi Fedykowi, że był osobą popierającą byłego wójta Mariusza H. i jego zastępcę Grzegorza Sz. Obaj panowie zostali niedawno skazani za korupcję, uporczywe nękanie innych osób, przekroczenie uprawnień, a Grzegorz Sz. także za przestępstwa o charakterze seksualnym. Popełnili te czyny przez 14 miesięcy , kiedy kierowali gminą. Dostali wyroki m.in. po 2 lata pozbawienia w zawieszeniu na 5 lat i 10-letni zakaz pełnienia funkcji a administracji, zobacz tutaj. 

Oto treść pisma radnych:

Klub Radnych Nasza Gmina wraz z radnym Jackiem Pawłowskim, wyraża sprzeciw wobec metod stosowanych podczas obrad sesji Rady Gminy Lipno przez Przewodniczącego Czesława Fedyka.

Zachowanie przewodniczącego, który w sposób niekompetentny i niesprawiedliwy prowadzi sesje – zmusiło nas do opuszczenia sali w dniu 28 stycznia 2013 r. Był to wyraz braku zgody z naszej strony na nierówne traktowanie radnych oraz dopuszczenie do nieuzasadnionych ataków na Państwa Sołtysów, a w szczególności sołtysa Wilkowic. 

Nie mamy złudzeń, że nasz gest zmieni sposób zachowania się Pana Przewodniczącego, ale ma stanowić jasny sygnał, że z naszej strony zgody na niesprawiedliwość nigdy nie będzie.

W związku z powyższym, ale przede wszystkim, w związku z wyrokiem, jaki zapadł na byłych panów wojtów w dniu 1 lutego 2013, apelujemy do Pana Przewodniczącego o ustąpienie z funkcji. Jako Przewodniczący Rady Gminy Lipno był Pan osobą aktywnie wspierającą w działaniach skazanych wójtów, dlatego ponosi Pan również odpowiedzialność, co najmniej polityczną, za ich decyzje i czyny.

Jeżeli nasz apel nie odniesie skutku, bedziemy musieli złożyć wniosek o Pana odwołanie.

Próbowaliśmy się skontaktować telefonicznie z Czesławem Fedykiem, ale na razie nam się nie udało.

lm, fot. Archiwum

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany