W Lipnie śmieci nie sortują

Od 1 lipca każdy z mieszkańców deklarujący selektywny zbiór odpadów śmieci powinien sortować śmieci do odpowiednich worków. Powinien, ale nie ma jak.

Za gospodarkę śmieciami odpowiedzialny jest Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Śmieci mieszkańcy mogą gromadzić w dwojaki sposób, sortując, bądź pozostawiając je zmieszane. Od zadeklarowanego sposobu zależy wysokość opłaty, jaką poniosą mieszkańcy za odbiór śmieci.

www.eko.powiat-chrzanowski.pl

Na terenie gminy Lipno, śmieci odbiera Miejski Zakład Oczyszczania, który powinien worki do selekcji śmieci dostarczyć w pierwszym dniu ich odbioru, (w przypadku gminy Lipno 1 lipca, śmieci odbierane są w każdy poniedziałek). Minął drugi termin odbioru odpadów 8 lipca, a worków jak nie ma tak nie ma. Jak zatem gromadzić mają śmieci mieszkańcy gminy Lipno?

Z tym pytaniem zwróciłem się do KZGRL

Przewodniczący Zarządu KZGRL Eugeniusz Karpiński, zdziwiony jest sytuacją. Jak przyznaje, na początku miesiąca Związek miał problem z wygenerowaniem informacji, kto zadeklarował sortowanie śmieci, a kto nie, kto powinien dostać worki, a kto nie. W związku z tym zdecydowaliśmy, że na początku worki do selektywnego zbierania odpadów otrzymają wszyscy, ta sytuacja mnie niepokoi – mówi.

Czy w poniedziałek otrzymamy worki do selektywnej zbiórki śmieci?

Niekoniecznie. Według Karpińskiego, sytuacja unormuje się do końca miesiąca lipca. Do tego czasu wszyscy zadeklarowani mieszkańcy mają otrzymać worki do selekcji odpadów. Do tego czasu mieszkańcy muszą traktować odpady jako zmieszane, a żadne kary za to nie będą im naliczane.

Przewodniczący KZGRL zwrócił uwagę na inny aspekt powstały przy wywozie nieczystości. Według niego, nie wszyscy mieszkańcy na chwile obecną posiadają pojemniki  na śmieci. Jest grono mieszkańców gminy, która nie posiada żadnego pojemnika. Jak gromadzili śmieci do tej pory? Związek zapewnia, że w tym przypadku śmieci pozostawiane w workach, do końca lipca w drodze wyjątku będą odbierane, od nowego miesiąca już nie.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Jedna odpowiedź

  1. Paulina

    Od początku lipca próbuję kupić kosz w MZO i niestety bezskutecznie, bo albo sie skończyły albo mam czekać na nową dostawę i dzwonić, a jak dzwonię to nikt nie odbiera. Worki do segregacji miałam ponoć otrzymać do domu, ale niestety tak się nie stalo i prosiłam o nie w MZO. Jak narazie nie wiem za co mam zapłacić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: