W Goniembicach też ratują życie ludzkie

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przy współpracy z Polską Radą Resuscytacji oraz szkołami uczestniczącymi w Programie Edukacyjnym pt.”Ratujemy i Uczymy Ratować” 16 października (w środę) w samo południe biły rekord w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy.

materiał: Paulina Radoń

Uczniowie klasy 2 i 6 pod okiem nauczycieli pani Magdaleny Pomykały i Pauliny Radoń(przeszkolone przez instruktorów z WOŚP) wzięli udział w światowy biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Organizatorzy postawili sobie za cel, by jak najwięcej uczestników prowadziło resuscytację krążeniowo-oddechową (wdechy ratownicze oraz uciski klatki piersiowej) w jednym czasie. Działania były prowadzone na fantomach otrzymanych od Fundacji. W całej Polsce dokładnie o godz. 12:00 rozpoczęło się ustanawianie rekordu.
Przez 30 minut 17 uczniów Szkoły Podstawowej w Goniembicach dzielnie prowadziło resuscytacje.

Celem Programu Ratujemy i Uczymy Ratować jest edukacja dzieci ze szkół podstawowych w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy, a co za tym idzie ratowania życia drugiego człowieka. Program od stycznia 2008 roku objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej RP. W ramach jego działań przeszkolonych zostało 26 893 nauczycieli z 12 160 szkół, którzy w ramach zajęć edukacyjnych nauczyli udzielania pierwszej pomocy ponad półtora miliona dzieci. Fundacja WOŚP w ramach programu rozdała 65 293 fantomy, potrzebne do przeprowadzenia zajęć praktycznych w szkołach objętych programem.
To jedyny taki program w Polsce.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: