W 2014 ścieżką do Wilkowic?

Być może w przyszłym roku przybędą kolejne kilometry miejskich ścieżek rowerowych, tym razem w planach jest budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Wilkowickiej. Jednak by inwestycja została zrealizowana muszą znaleźć się pieniądze.

materiał rowerowe-leszno.pl

Obecnie ścieżki rowerowe w kierunku Wilkowic kończą się w dwóch miejscach – na ulicy Wilkowickiej na wysokości ul. Miłej oraz przy skrzyżowaniu z ul. Spółdzielczą. W planach kompleksowa przebudowa ul. Wilkowickiej nastąpi dopiero po zbudowaniu wiaduktu nad torami kolejowymi, jednak Urząd Miasta nie wyklucza wcześniejszą budowę ścieżki na odcinku od ul. Spółdzielczej do granic administracyjnych Miasta Leszna.

To być może będzie realizowane, jak pieniądze pozwolą w przyszłym roku – powiedział w Telewizji Leszno prezydent Leszna. Tomasz Malepszy zapowiedział jak zostanie wyznaczony trakt pieszo-rowerowy – rozważaliśmy wybudować ścieżkę od Spółdzielczej po lewej stronie czyli po południowej stronie ul. Wilkowickiej, potem po zachodniej po tym zakręcie.

Dodajmy że na ul. Wilkowickiej od 2007 do 2012 roku doszło do dwóch kolizji z udziałem rowerzysty. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w maju 2008 roku na prostym odcinku drogi między przejazdem kolejowym a skrzyżowaniem z ul. Spółdzielczą, z powodu nieprawidłowego manewru cofania kierowcy samochodu lekkich obrażeń doznała wówczas 38-letnia rowerzystka. Do drugiej kolizji  doszło w czerwcu ubiegłego roku, na przejeździe kolejowym wówczas 45-letnia rowerzystka wjechała w tył samochodu – została ukarana mandatem karnym. Oba zdarzenia wydarzyły się w okolicach południa przy dobrych warunkach atmosferycznych.

(źródło: telewizjaleszno.pl, sewik.pl)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: