Uporządkowali cmentarz

Cmentarz ewangelicki w Wilkowicach nareszcie prezentuje się godnie. XIX-wieczne mogiły nie toną już w chaszczach i śmieciach. – Miejsce zyskało godny wygląd – mówi Jacek Karmiński, wójt gminy Lipno

materiał elka.pl

W historię Wilkowic silnie wpisali się żyjący tam przez dziesięciolecia niemieccy ewangelicy. Obecnie nie ma już we wsi społeczności protestanckiej. Pozostał po niej między innymi cmentarz znajdujący się w pobliżu placu, gdzie corocznie odbywa się festiwal starych ciągników. Po latach zaniedbań cmentarz został doprowadzony do ładu. – Do przeprowadzenia były przede wszystkim prace porządkowe, bo miejsce było od wielu lat zarośnięte – mówi Jacek Karmiński, wójt gminy Lipno. – Wytyczona została ścieżka wiodąca do krzyża, który został odmalowany i na nowo usytuowany. Wokół niego nasi pracownicy usypali skarpę. Myślę, że udało nam się niewielkim kosztem osiągnąć dobry efekt. Być może cmentarz zostanie jeszcze ogrodzony, ale to już temat na przyszłe lata – dodaje. (jag)

foto: elka.pl

foto: elka.pl

foto: elka.pl

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: