Ulgowe bilety dla kierowców

Radni Leszna uchwalili ulgowe bilety komunikacji miejskiej dla właścicieli samochodów. Od grudnia mogą je kupować osoby, które udowodnią, że zostawili swe auto w domu.

materiał: panorama.media.pl

panorama
Miejski Zakład Komunikacji w Lesznie przygotował rewolucyjną propozycję zmian w taryfie przewozów komunikacją miejską.

  • Proponujemy poszerzenie kręgu uprawnionych do biletów ulgowych o osoby, które zostawią samochód w garażu lub na parkingu i skorzystają z autobusu – tłumaczy Bolesław Poślednik, dyrektor MZK w Lesznie. – Są to właściciele lub współwłaściciele pojazdów, którzy będą mieli przy sobie dowód tożsamości, ważny dowód rejestracyjny oraz dowód opłaconej polisy OC za pojazd.

Zdaniem dyrektora Poślednika, propozycja MZZ ma na celu ograniczenie emisji spalin oraz zmniejszenie liczby pojazdów poruszających się po ulicach Leszna i drogach sąsiednich gmin, z którymi miasto Leszno podpisało porozumienia w sprawie organizacji kursów komunikacji miejskiej (Rydzyna, Lipno, Święciechowa). (ram)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: