UKS Junior Lipno z ponad setką medali

Miniony sportowy rok podsumowali judocy z UKS Junior Lipno.

materiał elka.pl

Okazuje się, że przedstawiciele tego klubu w ciągu dwunastu miesięcy zdobyli na różnych zawodach ponad setkę medali. Dokładnie było ich 135, które udało się z zdobyć na 42 turniejach międzyklubowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Młodzi sportowcy z Lipna wywalczyli też 23 punkty w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży.

Te najważniejsze indywidualne sukcesy to : brązowy medal Agnieszki Olizar w Pucharze Polski w kategorii młodzik, ta sama zawodniczka również brąz wywalczyła w Mistrzostwach Polski. Ważne są też osiągnięcia na arenie akademickiej gdzie Paulina Jazdończyk zdobyła brązowe medale w Akademickim Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski AZS. Warto dodać, że z tej ostatniej imprezy srebrny medal do Lipna przywiózł Marcin Klecha.

UKS Junior Lipno organizuje też turnieje na własnym podwórku. W tym VI Ogólnopolski Turnieju Judo Dzieci i Młodzików udział wzięło 167 zawodników z 18 klubów. Na podstawie informacji klubowej z

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: