Uczymy się od siebie – wystartowały

W Szkole Podstawowej w Lipnie ruszał program popołudniowych zajęć kreatywnych dla dzieci i rodziców pod hasłem „Uczymy się od siebie”. Celem zajęć jest spędzanie czasu rodzica i dziecka, przy wspólnym zadaniu, znajdowaniu wspólnych tematów do rozmów. Pierwsze zajęcia są już za nami.

Cóż za frajda! Odbyły się pierwsze warsztaty artystyczne z zapowiadanego programu Szkoły Podstawowej w Lipnie „Uczymy się od siebie”. Uczyłyśmy się filcowania na sucho. Uczyłyśmy się… bo choć przybył na zajęcia jeden chłopiec, to niespecjalnie był zainteresowany kolorowymi łaszkami.


Zajęcia odbyły się w pomieszczeniu niefunkcjonującej świetlicy socjoterapeutycznej zorganizowanej przy szkole. W miłym, wielopokoleniowym towarzystwie rodziców, nauczycieli i dzieci oraz pełnej kreatywności atmosferze, tworzyłyśmy swoje dzieła. I nie wiadomo kto od kogo się uczył… córki od mam, czy mamy o swoich córek. Ważne jest to, że nauczyłyśmy się wspólnie bawić, tworzyć i opanowałyśmy technikę filcowania. Pomysłów na zajęcia mamy wiele i z całą pewnością będziemy je realizować. Na następnych zajęciach jednak nadal filcujemy, ale teraz już konkretne dzieła. Dziękując za wspólne zajęcia, nadal zapraszam chętnych do wspólnego tworzenia.

Szczegółowe informacje i zapisy w sekretariacie szkoły osobiście lub dzwoniąc pod numer 65 5340259.

Ewa Rosolska.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: