Trzynaście medali dla judoków z Lipna.

Aż trzynaście medali wywalczył UKS Judo Lipno na IV Międzynarodowych Mistrzostwach Judo Dzieci i Młodzików w Żarowie.

W niedzielę 6 października 2013r. zawodnicy Sekcji Judo UKS ,,Junior” w Lipnie startowali w IV Otwartych Mistrzostwach Judo Dzieci i Młodzików w Żarowie. Zawody zgromadziły 350 zawodników z 28 klubów w tym 18-stu reprezentantów JUDO Lipno.

W kategorii Dzieci Młodszereprezantami byli : Maja Witkowska, Kacpra Sajnóg,

Kategorii Dzieci: Kacper Kowalski, Adam Młynarek, Filip Olizar, Miłosz Olizar,Norbert

Ratajczak, Przemek Kajoch, Kacper Witkowski, Szymon Gaumer, Martyna Kajoch,

Kategoria Młodzika Michał Gaumer, Natalia Szczerbal, Katarzyna Golik, Artur Wojciechowski,

Kajetan Kajewski, Grzegorz Urbańczyk i Dawid Urbańczyk.

Michał Gaumer waga +100 kg – III miejsce brązowy medal

Tuż za podium na V miejscach znaleźli się Martyna Kajoch, Dawid Ubrańczyk, Filip Olizar, Adam Młynarek, Maja Witkowska .

Na 18 startujących 13 osób wywalczyło medale. Jest pewien niedosyt, bo zabrakło pierwszych miejsc – mówił Mariusz Bąkowski – trener JUDO Lipno, jednakże przed nami kolejne rywalizacje w których postaramy się wywalczyć miejsca na najwyższym stopniu podium.