Trzech kandydatów rozpoczęło kampanię wyborczą w gminie Lipno. W terminie zarejestrowano komitety wyborcze Jacka Karmińskiego, Czesława Fedyka oraz Ruchu Palikota, który wystawia do wyborów Marka Laskowskiego.

materiał elka.fm

foto: elka.pl

W poniedziałek minął termin zgłaszania komitetów wyborczych, które będą wystawiać swoich kandydatów na wójta. W leszczyńskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowano trzy komitety. -Dwa to komitety wyborców: Jacka Marka Karmińskiego i Czesława Fedyka, trzeci to partyjny komitet Ruchu Palikota – powiedział Radiu Elka Czesław Jastrzębski, dyrektor delegatury. Formalnie rejestracja dotyczyła tylko komitetów, bez podawania kandydatów. Z samej nazwy komitetów wynika jednak, że w wyborach zmierzą się pełniący obecnie obowiązki wójta Jacek Karmiński z przewodniczącym Rady Gminy. Komitet Ruchu Palikota wystawia zaś, jak informuje strona gminalipno.pl szefa leszczyńskich struktur partii Marka Laskowskiego.

Zaraz po rejestracji komitety zaczęły zbieranie podpisów pod listami poparcia kandydatów. W gminie takiej jak Lipno niezbędne minimum to 300 podpisów osób uprawnionych do głosowania. Komitet, który je zbierze, może rejestrować kandydata – ma na to czas do 21 listopada. Do dziś zaś komitety wyborcze mogą zgłaszać kandydatów do Gminnej Komisji Wyborczej, która będzie czuwać nad przebiegiem grudniowych wyborów. (jad)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Jedna odpowiedź

  1. kol

    już nie mogę czytać to co pisze twojagmina@pl
    to jest wręcz tragiczne więc na poziomie kilku znanych osób lecz tam nie można komentować więc chociaż tu się wypowiem niech tamta strona zastanowi się czy pisze prawdę bo to admina dosięgną konsekwencje dość szybko – w trakcie kampani wyborczej sąd musi rozpatrywać zażalenie w trybie pilnym- a ci którzy są inicjatorami tej strony się wywiną bezboleśnie i niech pan Jacek pamięta aby uważać na chwyt opozycji z poprzednich wyborów – meldowanie ludzi na wybory

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: