Triathlon Osieczna 2013

Osieczna Triathlon Cup to pierwsza tego typu impreza na terenie powiatu leszczyńskiego. Zawodnicy zmagają się w trzech dyscyplinach: pływanie, jazda rowerem i bieg.

Do Osiecznej zjechało ok. 200 zawodników chcących ze sobą rywalizować w kilku wyścigach jakie przygotowali organizatorzy. Nasza gminę reprezentowały sztafety amatorskie Orła Lipno i Misiorny Mórkowo. Wszyscy skrzyknęli się na tydzień przed zawodami. Drużynę Orła reprezentowali Magdalena Musielak, Mikołaj Konieczny i Szymon Wasiołka, natomiast Misiorny Mórkowo wystartował w składzie Łukasz Pieprzyk, Jarosław Pawłowski i Krystian Grygiel.
Pierwszą konkurencją było pływanie gdzie zawodnicy zmagali się z 600m odcinkiem. Następnie po wyjściu z wody pływacy przebiegali na parking przy jeziorze gdzie była zlokalizowana strefa zmian i po przekazaniu chipa na trasę 15 km startowali kolarze. Walcząc z silnym wiatrem wracając po drugiej rundzie od strony Świerczyny na trasę 3 km ruszyli
biegacze. Bieg rozgrywany był na ulicach Osiecznej. Pomimo ostrej rywalizacji zawody przebiegały we wspaniałej atmosferze. Sztafeta Orła Lipno zajęła 14 miejsce natomiast Misiorny Mórkowo uplasował się na ostatnim 24 miejscu.

 /art-foto:Jarek Pawłowski/

zapoznaj się z wynikami

zobacz wideo

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: