Tiry tuż za oknem

Tak się nie da żyć – mówi mieszkaniec Karolewka Jerzy Bagiński. Skarży się on na jeżdżące gruntową drogą tuż obok jego domu samochody ciężarowe.
materiał elka.pl
Zdaniem mieszkańca wibracje już uszkodziły ściany budynku. Wójt gminy Lipno zapewnia, że już zajął się sprawą – gminna komisja oceni, czy należy ograniczyć ruch ciężarówek.
Przy gruntowej drodze w Karolewku mieszka kilka rodzin. Ich życie zmieniło się po wybudowaniu po sąsiedzku dużych magazynów. Wtedy drogą od strony ulicy Mórkowskiej zaczęły jeździć tiry. -Średnio trzydzieści dziennie – mówi Jerzy Bagiński. Ważące po kilkadziesiąt ton pojazdy stały się prawdziwym utrapieniem dla jego rodziny – dom stoi bowiem niespełna dwa metry od drogi. -Kiedy przejeżdżają, dzwonią mi w kredensie
wszystkie talerze i szklanki, więc nie potrzebuję budzika – mówi, choć wcale nie jest mu do śmiechu. Mieszkaniec Karolewka pokazuje bowiem na popękane ściany domu – jest przekonany, że uszkodzenia spowodowane są właśnie przez wibracje. -Byłem w gminie, ale na razie bez żadnych efektów, a przecież dom może się zawalić – żali się. Zaznacza przy tym, ze nie chodzi mu o utwardzenie drogi, tylko o wiele tańsze postawienie znaków zakazujących przejazdu dla ciężarówek – zwłaszcza, że dojazd do magazynów jest też możliwy od strony krajowej „Piątki”.

foto: elka.pl

Wójt gminy Lipno Jacek Karmiński, którego zapytaliśmy o problem mieszkańców wioski odpowiedział, że już zajął się sprawą. -W poniedziałek ten pan był u mnie – zapewnia – wszcząłem już odpowiednie procedury. Polegają one na tym, że na miejsce wybierze się komisja, która zbada stan drogi i ruch pojazdów, a następnie zdecyduje, czy można ograniczyć ruch. -Zaplanowaliśmy to na 5 grudnia – mówi wójt. Komisja sprawdzi też, czy pękanie ścian spowodowane jest przez pojazdy. -Jeżeli jest tak rzeczywiście, wszelkie roszczenia będziemy rozpatrywać zgodnie z przepisami – mówi Jacek Karmiński – trzeba mieć tu jednak świadomość, że procedury firm ubezpieczeniowych są bardzo skomplikowane. (jad)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: