Czy ciągnik zakupiony przez Gminę może mieć imię i być objęty ochroną danych osobowych? Okazuje się, że tak. W gminie Lipno wszystko jest możliwe. Przynajmniej tak to rozumuje wicewójt Grzegorz Szulczyk, który może pochwalić się prawniczym wykształceniem.

Panu Szulczykowi do poduszki, polecam do poczytania ze zrozumieniem ustawy w całości. Otóż ustawa na którą wójt się powołuje określa, czym są dane osobowe:

Art. 6. 1. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.

A zatem ciągnik w rozumieniu wicewójta jest osobą. Może ma na imię Grześ?

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

10 komentarzy

 1. Anonim

  Drukujemy to wszyscy i wieszamy na drzewach, zeby ośmieszyć Pana Sz.
  Paranoja, żeby osoba na takim stanowisku nie znała ustawy o dostępie do informacji publicznej i myliła ją z ustawą o ochronie danych osobowych.

  Odpowiedz
 2. Anonim

  Gzesiowi pomyliły się ustawy tyle ma na tej głowie. Ustawa
  o samorządzie,kodeks pracy,o podatkach. Można się pomylić.
  Oj Grzesiu i chyba wypowiedzenie Cię czeka. Tylko który
  artykuł. Musisz sobe poczytać. Tylko nie pomyl Kodeksu Pracy
  z Kodeksem drogowym.

  Odpowiedz
 3. głos z miasta

  Mam nadzieję , że teraz wszyscy, którzy głosowali na nowe władze już się przekonali co są warci i jak bardzo przestrzegają przepisów prawa. Ależ to gigantyczna pomyłka w tym Lipnie. Żal tylko porządnych radnych i społeczeństwa. A taki był przyjazny ten urząd i pracownicy. Pozdrawiam z Leszna.

  Odpowiedz
 4. aTomek

  o to cała prawda o miernym duecie karierowiczów ani be ani me ani kukuryku-prawie jak wójt ,prawie jak prawnik – PRAWIE!!!!!
  KTO NA NICH GLOSOWAŁ??!!!!

  Odpowiedz
 5. ciagnik

  Hm…. Ja teraz jestem w kropce. Co bardziej mnie rozbawiło – protest Hanusków czy tłumaczenie się Grzesia. Przy jednym i drugim prawie oberwałem sobie boki ze śmiechu z głupoty piszących. Do tego pisma Grzesia dolepić protest Hanusków i w Gmine Lipno wszyscy będą żyli wiecznie bo przecież śmiech to zdrowie.

  Odpowiedz
 6. HELP

  I co na to przewodniczący i wójt! Przecież też wykształceni, prawi, mądrzy i biegli w sprawie. Jeżeli w taki sposób będą załatwiać sprawy związane z naszą gminą to niech Bóg ma nas w opiece!

  Odpowiedz
 7. Traktor

  A wystarczyło tak zwyczajnie odpowiedzieć na pismo p.Prałata,bez szukania podstaw prawnych. Przecież traktor jest własnością wszystkich podatników. Urząd gminy to nie przywatny folwark !

  Odpowiedz
 8. Mieszkaniec Wilkowic

  Czy ten gość naprawdę zna się na prawie? Czy on przeczytał te przepisy prawa, które powołuje w swoim piśmie? Cz przeczytał je ze zrozumieniem?
  Przecież art. 29 został uchylony z dniem 7 marca 2011 r. i już nie obowiązuje.
  Totalna porażka.

  Odpowiedz
 9. Przyjaciel z Leszna

  Jak widać z włodarzy Lipna są tacy wybitni samorządowcy i prawnicy jak z koziej … trąbka!
  Wstyd !!!!
  Jeśli mieszkańcy się nie wezmą za zrobienie porządku z tymi panami to faktycznie w tym Lipnie panuje prawdziwy CIEMNOGRÓD !!

  Sympatyk z Leszna

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: