Sprzedali frangment parku w Lipnie

materiał elka.pl

Gmina Lipno sprzedała fragment parku w Lipnie pod rozbudowę położonej obok stacji benzynowej. Transakcja dotyczy niespełna 500 metrów kwadratowych rowu, pozbawionego drzew – tłumaczy p.o. wójta Jacek Karmiński.

Rozmowy na temat sprzedaży części parku toczą się od ponad roku, rozpoczęły się jeszcze za czasów wójta Mariusza Homskiego.-Z inicjatywą wyszedł pan wójt, który chciał sprzedać właścicielowi stacji benzynowej około 1500 metrów kwadratowych parku pod rozbudowę stacji – mówi Jacek Karmiński. Pomysł ten oprotestowali mieszkańcy Lipna, których zdaniem sprzedawana działka była zbyt duża. Rozmowy były kontynuowane już przez Karmińskiego i zakończyły się sprzedażą o wiele mniejszej części terenu. -To 479 metrów kwadratowych rowu, który nie jest zadrzewiony – mówi p.o. wójta.  Gmina sprzedała go za 22 tysiące złotych, do tego gmina wydzierżawi 30 metrów kwadratowych pod zbiornik gazu płynnego. Jacek Karmiński zapewnia, że mieszkańcy wydali zgodę na sprzedaż terenu, ponieważ sam park nie zostanie przez to uszczuplony. (jad)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: