SKO uchyliło decyzje wójta ws wiatraków

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło Decyzję Wójta ws budowania turbin wiatrowych.

W marcu br. wójt Lipna Jacek Karmiński poinformował mieszkańców gminy, że zgodnie z prawem administracyjnym, zobowiązany jest wydać decyzję ws. budowy farmy elektrowni wiatrowych na terenie Gminy Lipno.

Postępowanie administracyjne o wydanie warunków środowiskowych ws budowy turbin toczy się od 15 stycznia 2009r. Po wielu perturbacjach lipińskiego samorządu, Karmiński w kwietniu 2013 wydał Decyzję środowiskową, w której  odmówił inwestorowi tj. Bonwidowi, zgody w sprawie określenie środowiskowych uwarunkowań dla inwestycji pn. budowa farmy elektrowni wiatrowych na terenie Gminy Lipno. Bonwid jednak, korzystając ze swoich praw odwołał się od Decyzji wójta Lipna do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

29 maja 2013 SKO wydało Obwieszczenie, w którym poinformowało, że UCHYLA zaskarżoną decyzję w całości i przekazuje sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Obwieszczenie SKO ws wiatraków

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: