4 lipca Sąd Pracy wydał wyrok ws. Anna Dtost kontra Urząd Gminy Lipno

Anna Drost, która nie zgodziła się z decyzją wójta Mariusza H., w sprawie złożonego przez niego wypowiedzenia wyrokiem Sądu Pracy wróciła na stanowisko.

Przypomnijmy: na początku bieżącego roku Mariusz H. wręczył Sekretarz wypowiedzenie i zwolnił ją  z konieczności świadczenia pracy. Mimo wszystko, zgodnie z Kodeksem Pracy musiał wypłacać jej wynagrodzenie. W między czasie doszło do zatrzymania włodarzy Gminy wójta Mariusza H. i Grzegorza Sz. Powołany przez premiera p.o. wójta Jacek Karmiński, wyraził zgodę na świadczenie pracy przez Drost w trakcie wypowiedzenia. 30 kwietnia upłynął jednak termin i umowa pomiędzy Sekretarz a Gminą wygasła. Ta jednak nie zgodziła się z decyzją Mariusza H. i skierowała sprawę do Sądu Pracy. 4 lipca Sąd wydał wyrok i przywrócił Drost do pracy na dotychczasowych warunkach. Od 6 lipca Anna Drost pełni w Gminie funkcję Sekretarza.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

2 komentarze

  1. Maverick76

    kolejna błędna decyzja dwóch nieudaczników :)Miłego powrotu do gminy pani Drost

    Odpowiedz
  2. antyKlecha

    Ferdykowi i jego grandzie się pewnie gotuje ale cóż życie bu ha ha ha ha!!! A to dopiero początek przegranych spraw przez homisiowe tałatajstwo!!!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany