Ścieżka zdrowia w Wilkowicach.

W Wilkowicach przy boisku szkolnym szkoły podstawowej powstaje ścieżka zdrowia.

Zgoda mieszkańców wsi na przystąpienie do Projektu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, pozwoliła na złożenie dokumentów do III Edycji Konkursu pod tą samą nazwą. Projekt został złożony pn. „Wzbogacenie szlaku rowerowego przebiegającego przez sołectwo Wilkowice w obiekty infrastruktury turystycznej”.

Duże zaangażowanie Sołtysa wsi oraz urzędników Gminy Lipno przyczyniło się do otrzymania wysokiej noty  (14 miejsce na 173 wnioski) złożonego Wniosku do Urzędu Marszałkowskiego, a ten zgodził się na dofinansowanie projektu w kwocie 29.212,27 zł. (maksymalne dofinansowanie wynosiło 30tys. zł)

Obecnie trwa budowa zaprojektowanej ścieżki zdrowia. Ścieżka zostanie oddana do użytku do końca października.

Projekt UG Lipno
Projekt UG Lipno
Projekt UG Lipno
Projekt UG Lipno

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: