Sanepid zamknął kąpielisko w Gołanicach

Jeszcze w lipcu br. Sanepid na swojej stronie ogłaszał, że woda kąpieliska w Gołanicach jest przydatna, dziś jednak kąpać się już w nim nie można. 

W wyniku przeprowadzonej kontroli wody w kąpielisku okazało się, że w wodzie występują bakterie escherichia coli, którą zakażenie może powodować gorączkę czy biegunkę. Krystyna Tycner z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lesznie informuje, że kolejne badania będą przeprowadzone w poniedziałek, liczy też na to, że opady deszczu oraz działanie podjęte przez WOPR spowoduje, że z kąpieliska znów będzie można korzystać.

(opracowano na podst. elka.pl)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: