Rugbiści spotkają się w Wilkowicach

Osiem zespołów wystąpi w sobotnich zmaganiach rugbistów w Wilkowicach. Drużyny będą rozgrywać mecze w formule siedmioosobowej. Równocześnie odbędą się zmagania dzieci, które będą rywalizowały w bezkontaktowej odmianie tej dyscypliny

materiał elka.pl

rugby

foto:espnscrum.com

Wilkowicki turniej zostanie przeprowadzony w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Rugby 7. W rywalizacji obok gospodarzy z klubu Owal Leszno wezmą także udział ekipy: KS Rugby Wrocław, Husar Bolesławiec, Tytan Gniezno, Obeliks Bełchatów, Miedziowi Lubin, Dragons Żmigród i Lokomotywa Wolsztyn. Turniej rozpocznie się meczami eliminacyjnymi w sobotę o godzinie 10.00 na boisku sportowym w Wilkowicach. Finałową serię spotkań zaplanowano na godzinę 14.00. Wszystkie drużyny zostaną uhonorowane okolicznościowymi pucharami. – Najbardziej popularną odmianą rugby jest gra w 15-osobowych zespołach – mówi Sławomir Kowalski, prezes klubu Rugby Owal Leszno i jeden z organizatorów sobotniego turnieju w Wilkowicach. – My preferujemy zmagania w wariancie drużyn siedmioosobowych. Na najbliższej olimpiadzie w Rio de Janeiro będzie to jedna z nowych dyscyplin. Zasady gry i wielkość boiska praktycznie nie różnią się w stosunku do najbardziej popularnej odmiany tej gry. Różnica jest taka, że jest mniej zawodników a mecz trwa tylko dwa razy po siedem minut – dodaje.

Rywalizacji dorosłych rugbistów towarzyszyły będą zmagania dzieci. Na sąsiadującym boisku od godziny 14.00 w bezkontaktowej odmianie tej gry zmierzą się uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych. Swój udział zapowiedziały już dziecięce ekipy z Leszna i Żmigrodu. (jag)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: