Na Komisji Oświaty Kultury i Sportu w dniu 19.12.2011r. nieoczekiwanie wezwano pogotowie ratunkowe. Jedna z uczestników spotkania, pani dyrektor wobec której (wg Państwowej Inspekcji Pracy) wójtowie stosują mobbing zasłabła. Koniecznym stała się interwencja medyczna.

Do zasłabnięcia doszło po blisko dwugodzinnej dyskusji na tematy związane ze szkolnictwem w gminie, m.in. chodzi o projekt (druk 129), który ma być rozważany na sesji 29.12 ws likwidacji jednostki budżetowej jaką jest Zespół Ekonomiczny Szkół w Lipnie.

Jednak w pewnym momencie rozmowa zmieniła zupełnie trajektorie. Oto fragment dyskusji, która moim zdaniem zupełnie zmieniła sens spotkania (słowa wypowiedziane przez zastępcę wójta Grzegorza Szulczyka)

chwilkę później pani dyrektor zasłabła.

 

Czy zatem nie są słuszne obawy rodziców z Lipna, mam na myśli Petycję którą złożyli.

Czy zatem nie potwierdzają się zdania zawarte w Protokole PIP o nękaniu i pozbawianiu pełnionego stanowiska?

A może wójt Szulczyk inwigiluje panią dyrektor, iż ma wiedzę, o czym ta rozmawiała nad morzem?

Miejmy nadzieję, że poznamy prawdę.

A jakie jest Twoje zdanie w tej sprawie?

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

35 komentarzy

 1. przyjaciel szulczyka

  ten mój przyjaciel szulczyk ma długie ucho,tak długie aż do morza.Nawet tam słyszy co kto mówi o nim.

  Odpowiedz
 2. ?

  Jeśli ktoś opowiadałby o mnie takie rzeczy (że np. jestem gwałcicielem) to zdecydowanie energiczniej bym zareagował, a nie tylko zadał pytanie, dlaczego takie historie opowiada! To jest mobbing??? Dobre sobie… Pomawianie kogoś jest karalne.

  Odpowiedz
 3. karany

  do ? a skąd wiesz że opowiadała,słyszałeś to?a może byłeś nad morzem i zaraz doniosłeś szulczykowi?a może to kolejna wyreżyserowana przez szulczyka sprawa przeciwko dyrektorce jak i wszystkim nie wygodnym osobom dla tego nieudolnego duetu.A może należałoby zajrzeć do rejestru skazanych?może tam jest jakiś ślad,może z racji upływu czasu coś zostało zatarte?Ta plotka chodzi po całym powiecie już dawno,a w każdej plotce zawsze jest ziarenko prawdy.

  Odpowiedz
 4. tu mieszkam.

  Ewidentna nagonka na p. Dyrektor. Przecież następczyni – dyr. GOK już dłużej nie będzie czekać na to obiecane stanowisko. A już w styczniu jest zaplanowana zmiana w kierownictwie GOK. Gratulacje dla nowego dyr.Damiana. No i szybciutko trzeba sie pozbyć p. Ewy. No tak skoro się przed wyborami obiecało to choćby po trupach to słowa trzeba dotrzymać . Tak jak np. obiecany etat palacza w UG dla oddanego p. Filusia itp, idt…
  Aaaa dla włodarzy gminy prawo nie istnieje tylko zastraszanie, groźby prokuraturą i sądem tak jak w przypadku państwa z ul. Działkowej w W-cach. Tak jak p. Sz() wie co kto gada nad morzem czy w górach tak i mieszkańcy wiedzą kto z kim, dlaczego, za co, za ile. Nie bez powodu załatwia się leczenia u specjalistów , by potem zasłaniać się niepoczytalnością lub chorobą. Hi hi hi.

  Odpowiedz
 5. ?

  Do „karany”
  Za dużo tych „może”. Plotki mnie brzydzą, o kim by nie były. Dobrze wiesz, jak działa plotka: im bardziej sensacyjna i głupia, tym chętniej powtarzana. Wstyd się w to bawić… Niech te plotki wreszcie ktoś UDOWODNI albo zamknie usta, bo już niedobrze mi się robi :/

  Odpowiedz
 6. Mieszkaniec Wilkowic

  Ten gość nie tylko zadawał pytania ale groził już sądem Pani Rosolskiej. Potrafi on krzyczeć (on uważa, że tylko głośniej mówi) na różne osoby. Próbował także w sądzie na rozprawie w dniu 9 grudnia przerywać sędziemu i podnosić głos, ale sądzie wskazał mu gdzie jest jego miejsce i prosił żeby „z koniem się nie kopał (…) bo z sądem nie wygra”.

  Odpowiedz
 7. gosc

  Racja, z tym za dużo „może”. W większości komentarzy to jakoś niepotwierdzone informacje: taka wielka afera miała być związana z datą 17.10; z Efezem; z zdarzeniem pod Dino i co ???? I nadal nic.
  A teraz z innej beczki. Na stronie Lipna dowiaduję się, że inne gminy w Polsce również zaczynają oszczędzać na krótszym czasie oświetlania ulic. Z drzewami na razie też nic nie wiadomo, a jedno jest pewne, że jak gmina przegra to tylko przeksięguje pieniądze z jednego konta na drugie (wcale nie wyjdą one z gminy). Ale za to zyskają ze Starostwa jak z nimi wygrają. Tutaj powiat będzie musiał przelać na konto gminy.
  Swoją drogą to p. Szulczyk nie powinien być wicewójtem i z tym chyba większość się zgodzi. Im mniej jego przy wójcie tym gmina bardziej spokojna. Bynajmniej mam takie wrażenie. Wesołych Świąt.

  Odpowiedz
 8. Anonim

  Do gościa wszysto w swoim czasie. H jak i Sz są osobami
  którzy nie powinni piastować tak odpowiedzialnych stanowisk.
  Na robią głupot a my podatnicy na tym ucierpimy. Mieszkańcy go wybrali a co drugi z tych ich wyborców
  nie wiedział kim jest i co reprezentuje teraz i co reprezentował
  w przeszłości.

  Odpowiedz
 9. Anonim

  Cy ktoś może przerwać rozsiewanie plotek po gminie bo już niedobrze robi się od tych obrońców uciśnionych, tych co niby sumiennie pracowali i się ich wójt czepia. Spytajcie w kuratorium ile skarg rodziców było i co z nimi zrobili bo z biurka chyba nie ujrzały światła dziennego. Co do nowych stanowisk to stek bzdur i tyle. Jak ktoś nie ma nominacji na stanowisko w ręku i na papierze to prosze pierdołami się nie zajmować. Żenada ta strona

  Odpowiedz
  • Madzia

   Tylko p. nauczycielka mogła to napisać . A która to wszyscy wedzą – jej mąż do przyszły dyrektor GOK. Niech nie myśli sobie, że ludzie nie wiedzą jaką nagonkę robi na swojego pracodawcę. Powiedzenie :”Najgorszy ten ptak co swoje gniazdo kale” pasuje jak ulał do niej.

   Odpowiedz
  • obserwator do madzia

   Wiesz tyle ile ci ktoś naplotkował.My w te plotki nie wierzymy, bo obserwujemy całą sytuację z bliska.Słowo nagonka pochodzi tylko i wyłącznie ze słownika (…) może robić nagonki, oczerniać swoich pracowników..i zrzucać na nich winy za swoje błędy. Po raz kolejny szuka kozła ofiarnego na którego można wszystko zrzucić. Ludzie nie dajcie się oczerniać na takiej stronie. Oburzeni byliśmy gdy próbowano zrzucić winę za wypadek dziewczynki (złamanie ręki) na nauczyciela którego w tym czasie w tym miejscu nie było. Teraz trzeba poszukać kolejnego winnego. Mówią że najciemniej pod latarnią…

   Odpowiedz
 10. dyzio

  No faktycznie, ci co zostali przyjęci przez ten rok do urzędu i innych jednostek to sami profesjonaliści!!!! ale czemu się dziwić, przecież wójt nie zatrudni mądrzejszych od siebie, bo wyszłyby jego luki w nauce.

  Odpowiedz
  • gosc

   I tutaj jest chyba problem. Właśnie powinien mieć mądry zespół pracowników. Samemu wszystkiego się nie „ogarnie”. Wójt sam powinien o tym wiedzieć, że mając złych doradców i bez dobrych pracowników „nie ujedzie za daleko”,

   Odpowiedz
  • Kodżak

   Najbardziej kompetentnych w pierwszej kolejności pozwalniał i co? Błąd za błędem i teraz płaci jak za zaboże bo PIP mu udowodnił że z prawem to jest na bakier i zatrudnianiem pracowników. A gdzie nabór na stanowiska pracy. Ani jednego ogłosznie nie ma w BIP-ie, a już kilku pracowników przewinęło się przez Urząd itd

   Odpowiedz
 11. Bruno

  Szulczyk…. Dlaczego Cie tak nazwała… nie wiem . Ale ja nazwał bym Cie skończonym idio… Nie masz w sobie za grosz godności. Ale Twój czas dobiega końca na tym stanowisku !!

  Odpowiedz
 12. ?

  Zaraz, zaraz… Czy aby zamieszczenie tego nagrania nie narusza czyichś dóbr osobistych?… Widzę, że na tej stronie „wszystko wolno”. Nie wolno tylko zadawać niektórym osobom niewygodnych pytań, bo… słabną…

  Odpowiedz
  • Prawnik

   Nagrania z posiedzę Komisji, Sesji są jawne matołlku i każdy może po nie się zwrócić do Urzędu.

   Odpowiedz
 13. gość

  Strona godna właściciela i jego grupy.Gratulacje i niech dalej te dowcipy czytam,rozweselają moje nudne życie

  Odpowiedz
  • Boa jadowty

   Załóż swoją stronę, jak będzie bardziej merytoryczna napewno zostanę korespondentem . Ale nie masz o tym zielonego pojęcia jesteś „cienki Bolek”.

   Odpowiedz
 14. jak

  Jakie dobra osobiste? Sam pan Szulczyk wypowiada te słowa nikt inny. A komisja nie jest spotkaniem prywatnym. Ja mam wrażenie, że tym dwóm panom wszystko wolno, a reszta ma siedzieć cicho. Bardzo dobrze że takie sprawy są upubliczniane. W końcu wywalczyliśmy sobie wolność słowa. Ja osobiście podziwiam twórców tej strony, że się nie boją , bo nie jeden ich popiera, ale nigdy w życiu publicznie by się do tego nie przyznali. Tak trzymać i do przodu.

  Odpowiedz
 15. ?

  Wolność słowa coraz częściej mylona jest z paplaniem co ślina na język przyniesie. A im głośniej i obelżywiej – tym lepiej, niestety… Ech, co za czasy…

  Odpowiedz
 16. OBSERWATOR

  PANOWIE W….. MÓWILI NA KOMISJI OŚWIATOWEJ O PROCEDURACH BEZPIECZEŃSTWA, KTÓRE NIE BYŁY STOSOWANE W SP LIPNO W CZASIE WYPADKU JEDNEJ Z UCZENNIC, A PROCEDURY W URZĘDZIE SĄ , BO NA KOMISJI ZEMDLAŁA PANI DYREKTOR I ŻADEN PRACOWAWCA, ANI PAN H… ANI PAN SZ… NIE RUSZYLI SIĘ ABY UDZIELIĆ JEJ PIERWSZEJ POMOCY, ANI NIE CHWYCILI ZA TELEFON I NIE WEZWALI KARETKI. TCHÓRZE UCIEKLI DO URZĘDU GMINY I SZCZELNIE ZAMKNĘLI ZA SOBĄ DRZWI.
  PANI DYREKTOR POWINNA STARAĆ SIĘ O DUŻE ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK PRZY PRACY, LICZYMY NA PRZEDSTAWICIELA OD BHP NIECH NAPISZE RZETELNY PROTOKÓŁ!!!!

  Odpowiedz
  • !!!

   Aaaa, to o to chodzi… Cha cha cha… Odszkodowanie za omdlenie… Ludzie, opanujcie się. A jej „przyjaciele” rzucili się na pomoc?… Wystarczy jeden ratujący i jeden dzwoniący po lekarza; więcej osób to już niepotrzebny tłum.

   Odpowiedz
 17. OBSERWATOR

  ŻONA PRZYSZŁEGO DYREKTORA GOK MA WIELKIE PARCIE, ABY ZOSTAĆ WICEDYREKTOREM SZKOŁY, TO BĘDZIE UPADEK SZKOŁY W LIPNIE

  Odpowiedz
 18. OBSERWATOR

  TU NIE CHODZI O ODSZKODOWANIE ZA OMDLENIE , ALE O MOBING NA PANI DYREKTOR. PANOWIE WŁODARZE CHCĄ JĄ ZA WSZELKĄ CENĘ WYKOŃCZYĆ, BO WSZYSTKIE KONTROLE PRZESZŁA PRAWIDŁOWO, BEZ WIĘKSZYCH NIEPRAWIDŁOWOŚCI…

  Odpowiedz
 19. !!!

  Do „obserwatora”: Zaskakujące, skąd wiesz, jakie były wyniki kontroli??? Przeciętny, bezstronny mieszkaniec okolicy nie wie…

  Odpowiedz
 20. Mieszkaniec Wilkowic

  Cóż możemy sobie pomyśleć o osobie, która publicznie wykrzykuje, że kto prywatnie głosi o nim, że „jest gwałcicielem”? Czy chwali się, czy też jest oburzony? Czy może on godnie reprezentować Naszą Gminę?

  Odpowiedz
 21. OBSERWATOR

  JAK TO SKĄD WIEM, PRZECIEŻ NA TEJ STRONIE JEST UMIESZCZONE PISMO POKONTROLNE Z INSPEKCJI PRACY SKIEROWANE PRAWDOPODOBNIE DO DYREKCJI. NALEŻY CZYTAĆ WSZYSTKIE ARTYKUŁY, A WIELE SIĘ MOŻNA Z NICH DOWIEDZIEĆ.

  Odpowiedz
 22. Pod wrażeniem

  Ależ Państwo jesteście okrutni…Pan Szulczyk
  to taki „uroczy” snob i cynik. Proszę mi wierzyć , etykietka” zimnego drania ” bardzo mu schlebia .
  Nikt nie chce być nudnym facetem .Kapelusz, szalik i mamy namiastkę szarmanckiego amanta.

  Odpowiedz
 23. Pod wrażeniem II

  Jaki macho. To człowiek z kompleksem …
  Pozuje na amanta, arogancją usiłuje ukryć braki
  czegoś (?) . Skrzętnie chowa te swoje „tajemnice”.
  Stąd ten wizerunek eleganta z minionej epoki (wąsy są tego dowodem).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: