Rozpoczyna się walka o fotel wójta.

Pełniący obowiązki wójta Lipna Jacek Karmiński oficjalnie poinformował o swoim starcie w wyborach na szefa podleszczyńskiej gminy.

Image

panorama.media.pl

Zrobił to podczas zwołanej w piątkowe popołudnie konferencji prasowej. Wraz z Jackiem Karmińskim wzięło w niej udział dwunastu sołtysów miejscowości z terenu gminy, którzy udzielili poparcia pełniącemu obecnie obowiązki wójta gminy Lipno.

– Trafiłem do tej gminy w okolicznościach wszystkim znanych. Postanowiłem kandydować po rozmowach z wieloma mieszkańcami, którzy mnie do tego namawiali – przyznał Jacek Karmiński, dodając, że nie zamierza prowadzić agresywnej kampanii. Ale też – jak podkreślił – będzie reagował na kłamliwe informacje na swój temat.

– To nie ja byłem prowodyrem konfliktów w tej gminie ani też ojcem chrzestnym wiatraków – podkreślał na konferencji prasowej pełniący obowiązki wójta gminy Lipno.

Jacek Karmiński zapowiedział również złożenie w poniedziałek do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez twórców strony twojagminalipno.pl.

– Początkowo nie chciałem reagować na teksty tam zamieszczane. Przychodzili jednak do mnie ludzie z prośbą, by coś z tym zrobić, gdyż zamieszczane są tam nieprawdziwe informacje. Stąd moja decyzja – tłumaczył Jacek Karmiński.

Zachęcał jednocześnie do odwiedzenia swojej strony internetowej i lektury programu wyborczego.

– Nieuczciwe byłoby nadużywanie obietnic. Chcę również od mieszkańców dowiedzieć się, jakie widzą potrzeby w tej gminie – mówił. (ama / fot. A. Maćkowiak)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

2 komentarze

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: