Ostatnie zawody cyklu Grand Prix EK odbyły się 30 września 2012r. Po zawodach w Boszkowie,Sulechowie, Kargowej, Lubrzy, Nowej Soli ostatnia odsłona odbyła się 30 września 2012r w Wolsztynie.

Na starcie stanęło 512 zawodników i zawodniczek z całego, reprezentanci Niemiec oraz dwoje olimpijczyków z Londynu reprezentujących biało/czerwone barwy i jak zwykle silna ekipa teamu Orzeł Lipno.
Swoje kategorie wygrali Mikołaj Konieczny, Marta Rozwalka, Kamila Bródka była najlepszą zawodniczką na dystansie 70km. Na drugim miejscu swoją rywalizację w młodzikach zakończył Krystian Rozwalka a szóste miejsce w tej samej kategorii zdobył Dominik Haniszewski, trzecie miejsce w M1 na dystansie 39km zajął Przemek Rozwalka natomiast Gosia Witek w kat K była szósta. Na dystansie 70km czyli mega poza wspomnianą Kamilą najlepszy wynik uzyskał Marcin Sobański plasując się na 7 pozycji.

W klasyfikacji drużynowej Orzeł zdobył wspaniałe trzecie miejsce za sprawą Kamili Bródki, Przemka Rozwalki, Marcina Sobańskiego oraz Mikołaja Kowalczyka przegrywając ponownie z czołowymi zawodowymi grupami w Polsce czyli Corratec Team Poznań i Peleton Nowa Sól.