„Radosna szkoła” w gminie Lipno?

Do dnia 10 października dyrektorzy szkół mogą złożyć wnioski o wsparcie z rządowego programu „Radosna szkoła”. 

Celem programu „Radosna szkoła” jest stworzenie w szkołach podstawowych odpowiednich warunków, by zapewnić uczniom właściwą aktywność ruchową. Program zakłada wsparcie finansowe dla organów prowadzących szkoły podstawowe. „Radosna szkoła” pozwala uzyskać środki na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole takich jak  klocki piłki, materace, itp. Uzyskana dotacja może wynieść max. 6 tys. zł (szkoły „małe” – liczące do 69 uczniów w klasach I-III) lub 12 tys. zł (szkoły „duże” – powyżej 70 uczniów).

Program „Radosna szkoła” oferuje też dofinansowanie urządzeń na plac zabaw przy 50% współudziale samorządu lokalnego. W tym przypadku dotacja sięgnąć może 63,8 tys. zł (szkoły „małe”) lub 115,4 tys. zł (szkoły „duże”).

Do tej pory z Programu skorzystało blisko 12tys. placówek w Polsce. Czy w gminie Lipno placówki również przystąpią do programu?

Zapoznaj się ze szczegółami Programu Radosna Szkoła [kliknij]

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: