Karol Ginter nie jest już radnym gminy Lipno – informuje strona gminalipno.pl.

Powodem utraty mandatu miało być wymeldowanie z gminy. -Konsultuję tę sprawę z radcą prawnym urzędu – mówi Czesław Fedyk, przewodniczący Rady. Jak zapewnia, żadnego oficjalnego pisma w tej sprawie nie otrzymał.

materiał elka.pl

Karol Ginter, fot:elka.pl

Jak poinformowała strona gminalipno.pl radny Karol Ginter zmienił miejsce zamieszkania i wymeldował się z Wilkowic. Ma to skutkować utratą mandatu, a związane jest z tak zwanym „prawem wybieralności”, które zakłada stałe zamieszkiwanie na terenie gminy. Przewodniczący Rady Gminy Lipno Czesław Fedyk potwierdza, że otrzymał informację o wymeldowaniu się Karola Gintera. -Skierowałem zapytanie do naszej pani radczyni prawnej – powiedział Radiu Elka – nie jestem bowiem pewien, czy skutkuje to wygaśnięciem mandatu. W każdym razie, zapewnia Fedyk, do rady nie wpłynęła do radnego żadna informacja, ani tym bardziej oświadczenie o zrzeczeniu się funkcji radnego.

Jeżeli prawnicy potwierdzą, że Ginter radnym już nie jest rada będzie musiała podjąć uchwałę o wygaszeniu mandatu, a następnie mieszkańców jego okręgu wyborczego – w tym przypadku Wilkowic – czekają wybory uzupełniające. (jad)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

2 komentarze

  1. lew

    a to p. Fedyk sam nie potrafi przeczytać stosownych przepisów? I to ma być kandydat na WÓjta? Żenujące.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany