Sołtys Marzanna Laskowska nie zgodziła się z odebraniem jej środków funduszu sołeckiego, który zaproponowało zebranie wiejskie. Rada Gminy podjęła uchwałę odrzucającą wniosek sołectwa.

W uzasadnieniu napisali, że organizacja wyjazdów na targi rolnicze, służy wąskiej grupie mieszkańców, co zamiast ich integrować przyniesie odwrotny skutek. Dodatkowo Rada nie zgodziła się na budowę sanitariatów, twierdząc, iż przeznaczona kwota na toalety jest kilkakrotnie większa niż środki funduszu sołeckiego.[przeczytaj uzasadnienie]

Sołtys Laskowska nie podzieliła jednak opinii większości Rady i skierowała uchwałę do Sądu Administracyjnego w Poznaniu. Ten rozpatrzył skargę i podzielił zdanie Laskowskiej odrzucając Uchwałę Gminy oraz zasądzając od Gminy pokrycie kosztów sądowych na rzecz skarżącej.

Przeczytaj orzeczenie Sądu [tutaj]

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

4 komentarze

 1. Ferdyk

  kolejna rozprawa kolejna PRZEGRANA!!!! Fedyk Klecha i reszto kulawej rady kiedy złożycie mandaty jak obiecaliście?? Macie choć minimum przyzwoitości???!!!!!

  Odpowiedz
 2. 12344

  onie nie mają przyzwoitości…. oni mają z tego pieniądze … więc mandatów nie złożą. Swoją drogą gdzie jest pan wójt i wójtowa ?

  Odpowiedz
 3. Ja z Lipna

  Czy to znaczy że w parku jednak postawią szalety? Martwi mnie nie koszt ich budowy ale kto je będzie sprzątał…

  Odpowiedz
 4. i kto ma rację?

  Pani sołtys wygrała ale jej przeciwnicy wytoczyli ciężkie działa. Teraz mają kogo obwiniać za swoje decyzje. Właściwie wszystko jest robione w starym stylu – ich stylu! Najważniejsze żeby przeciwnika „zgnoić”.
  Pani sołtys przejęła pałeczkę od pana sołtysa z Wilkowic. Ciekawe komu Ona przekaże pałeczkę i jaki dystans będzie musiała pokonać?
  A propos toalet, kierując się ich tokiem myślenia WC będzie na stacji benzynowej! Przecież WC jest cały czas w Ośrodku Zdrowia a także w „123” no i jeszcze jest zajazd „U Mikołaja” a może jeszcze ktoś życzliwy się znajdzie i użyczy w razie potrzeby!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany