Przydrożny przegrał w sądzie z Drost

Sylwester Przydrożny bloger twojagminalipno.pl przegrał w Sądzie z Anną Drost sekretarz Gminy Lipno w sprawie o naruszenie dóbr osobistych.

W listopadzie ubiegłego roku do Sądu Okręgowego w Lesznie wpłynął pozew sekretarz Gminy Lipno Anny Drost przeciwko blogerowi na stronie twojagminalipno.pl Sylwestrowi Przydrożnemu o naruszenie dóbr osobistych. Już na samym początku Sąd zabezpieczył dowody i kazał usunąć administratorowi strony sporne wpisy zatytułowane: „Dlaczego sekretarz i PO J. Karmiński chcą „okraść” Wilkowice z mandatu wyborczego?”, „Drostowie do Prokuratury”, „Czy to Vendetta w Szkole Podstawowej w lipnie?”, „Ściśle tajne”, „Jakby tu komu zaszkodzić???” oraz „Godne przypomnienia”.. Anna Drost wnosiła o zabezpieczenie powództwa, domagała się przeprosin i wpłaty 10 tys. złotych na przedszkole w Wilkowicach.

http://kolorowy.blox.pl/2006/11/Mleczko-dla-PiSu.html

obrazek pochodzi z http://kolorowy.blox.pl/

Dziś 28 października 2013r. Sędzia wydał wyrok w sprawie. W całości zgodził się z powódką uznając jej rację i przyznając, że jej dobra zostały naruszone. Jako formę zadośćuczynienia nakazał pozwanemu obszerną publikację przeprosin na stronie twojagminalipno.pl oraz lokalnej gazecie ABC. Sąd nakazał również pozwanemu Sylwestrowi Przydrożnemu wpłatę w wysokości 2 tysiące złotych na przedszkole w Wilkowicach, oraz pokrycie kosztów sądowych i kosztów zastępstwa procesowego powoda (ok. tysiąca złotych). Wyrokowi przysłuchiwał się m.in Przewodniczący Rady Gminy Lipno Czesław Fedyk.
Wyrok nie jest prawomocny.


Poniżej tekst zawarty na stronie elka.pl, zawierający wypowiedź jaką udzielił Sylwester Przydrożny w listopadzie ubiegłego roku – tu pełen tekst artykułu „Sąd cenzuruje stronę” na elka.pl [kliknij]

Na stronie twojagminalipno.pl umieszczono oświadczenie Admina o usunięciu artykułów oraz oświadczenie Sylwestra Przydrożnego. -Przymuszony decyzją sądu, zgadzam się na zdjęcie tymczasowo kilku artykułów traktujących o nieprawidłowościach występujących w naszej gminie- pisze – oświadczam jednocześnie, że nie wycofuję się ani o jotę z opisanych zdarzeń i mojego ich postrzegania. Dowodem na to jest ciąg dalszy oświadczenia, w którym Przydrożny zarzuca Drost mieszanie się w bieżącą rozgrywkę polityczną, czym – jak dodaje – Sekretarz Gminy łamie prawo

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany