Przydrożny Analizator

Nasz gminny Admin – mieszkający pod wilkowicką strzechą, zanalizował i przedstawił wynik swojej pracy w artykule „Żenująca porażka J.M. Karmińskiego”.

Dnia 10 lipca pisze: „Niemal pod każdą strzechę w naszej gminie dotarła już wiadomość, że protegowany kościańskiej Platformy Obywatelskiej, Wójt naszej Gminy J. M. Karmiński nie uzyskał rozgrzeszenia Rady Gminy ze swojej działalności gospodarczej i finansowej za 2012rok . W języku samorządowym to rozgrzeszenie nazywa się absolutorium i tego właśnie rozliczenia bodajże jako jedyny Wójt w Wielkopolsce nie otrzy mał nasz włodarz . Ciężki wstyd !!!.

Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? Posłużę się innym jego cytatem wakacyjnego tekstu „chęć „dowalenia” świadczy dobitnie o małości piszących” – myślę, że doskonale wpisuje się to w tekst, który zawarł.

Czy teza Admina: „bodajże jako jedyny Wójt w Wielkopolsce nie otrzymał nasz włodarz . Ciężki wstyd !!!” – jest prawdziwa? Przyjrzyjmy się:

 

gmina Dopiewo -Radni gminy Dopiewo nie udzielili absolutorium wójt Zofii Dobrowolskiej. Aż czworo głosujących wstrzymało się od głosu. Pięć osób było za udzieleniem absolutorium, a cztery przeciwko udzieleniu absolutorium. Sesja Rady Gminy Dopiewo zakończyła się w nocy. Aby udzielić absolutorium potrzebna była bezwzględna większość, w gminie Dopiewo co najmniej 8 radnych musiałoby być za udzieleniem absolutorium. Powodem nieudzielenia absolutorium było niewykonanie budżetu za rok 2012. – zródło Głos Wielkopolski

kolejny przykład:

gmina Baranów – Radni jednak nie zagłosowali jednomyślnie – uzyskano wynik nie rozstrzygający kwestii absolutorium: 7 głosów „za”, 7 „przeciw” i 1 „wstrzymujący się”. Wniosek o „nieudzielenie wójtowi absolutorium” nie został przyjęty, ale również i udzielenie absolutorium nie miało miejsca. Wójt Lewandowska-Siwek jako jedyna w powiecie kępińskim absolutorium nie otrzymała, uniknęła jednak zainicjowania procedury związanej ze zwołaniem referendum w sprawie odwołania wójta. – za kepnianie.pl

kolejny przykład:

gmina Rzgów – Andrzej Grzeszczak, wójt gminy Rzgów nie otrzymał absolutorium. Taką decyzję podjęli w miniony czwartek radni, których zdaniem wójt źle zrealizował budżet za rok 2012. – za wkonin.pl

Na szybko znalazłem 3 gminy w Wielkopolsce, w których wójt również nie otrzymał absolutorium. Chyba, że Admin posługuje się inną mapą, gdzie te gminy leżą poza obszarem Wielkopolski. Kto go tam wie, co on pod swoją strzechą trzyma. Wróćmy jednak do tematu. Czas wyszukiwania tych informacji w przeglądarce Google – 0,3 sek. Słaby wynika panie Adminie. Jak więc wygląda Twój wpis „bodajże jako jedyny Wójt w Wielkopolsce nie otrzymał nasz włodarz . Ciężki wstyd !!!. Nie jest Ci wstyd? Chyba, że brakowało ci wsparcia intelektualnego, o którym też piszesz w jednej ze swoich analiz.

Dalej Adminie piszesz o kibelkach w Parku w Lipnie. „Wbrew stanowisku Radnych, wbrew stanowisku 80-ciu mieszkańców Lipna wyrażonym na piśmie Wójt na wniosek sołtysa wsi Lipno podjął decyzję o budowie „szlagierowej” inwestycji będącej pośmiewiskiem niemal całego społeczeństwa naszej Gminy”. Oczywiście, że tak. Trzeba zbudować szalety, bo tak zażyczyli sobie mieszkańcy większością głosów na zebraniu wiejskim w Lipnie. Radni nie mają tutaj nic do tego (na całe szczęście), co pokazał Sąd Administracyjny przyznając rację sołtys Marzannie Laskowskiej. Ale ja wiem, że miałeś swego czasu kłopot z prawem, przez to zapewne decyzja Sądu o prawie do decydowania przez mieszkańców może wydawać Ci się obca, albo niezrozumiała.

Co do Ośrodka Zdrowia – masz oczywiście prawo podważać wiarygodność wyceny nieruchomości. Proponuję zatem, skieruj wniosek do Prokuratury, masz przecież doświadczenie w tym zakresie.

Dalej, „Brak efektywnego działania ze strony Wójta w przedmiocie uzyskania należnej kary w kwocie około 4 mln. zł. za bezprawną wycinkę drzew dokonaną na drodze Lipno- Żakowo przez Starostwo Powiatowe w Lesznie . Cztery miliony złotych być może nie pobudza wyobraźni Wójta” – przypominam Ci Adminie, że ex-wójt Mariusz Homski żądał korzyści od Starosty Leszczyńskiego, żądając usunięcia Decyzji i kary ws wycinki drzew w parku w Lipnie, w zamian za ową wycinkę na drodze do Żakowa, do czego Mariusz Homski przyznał się i m.in. z tego też powodu nie sprawuje funkcji wójta. Zapomniałeś już? Poza tym Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie tej wycinki, nawet piszesz o tym. Niedoczytałeś, niezrozumiałeś, czy brakowało ci „wsparcia intelektualnego”?

I napiszę ci coś w sprawie absolutorium.

Przeciwko udzieleniu absolutorium Wójtowi głosował tylko Fedyk i Klecha. Kilku radnych było nieobecnych. Przewodniczący Fedyk stwierdził, że tak głosował gdyż „absolutorium nie dotyczy tylko spraw finansowych, ale również …” – i tu popłynął potok żali i pretensji pod adresem Wójta. Gdybyś wsparł się intelektualnie, przeczytałbyś, że Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że uwzględnianie przy udzielaniu absolutorium innych spraw niż ocena wykonania budżetu stanowi istotne naruszenie prawa. Aczkolwiek w naszej gminie jest to możliwe, bo jak już kiedyś mówił Przewodniczący „na prawie się nie zna”.

Innym przypadkiem jest kuriozum Klechy – mianowicie Przewodniczący Komisji Andrzej Klecha, którego to Komisja przygotowała wniosek o udzielenie absolutorium na sesji, jakby coś go odmieniło, zagłosował przeciwko udzieleniu absolutorium, czyli przeciwko wnioskowi, który jego Komisja złożyła. Smaczku dodaje fakt, że wcześniej bez uwag przegłosowano przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu. I tu znów korzystając z inteligentnego wsparcia powiem ci, że NSA stwierdził, że jeśli przyjmuje się sprawozdanie z wykonania budżetu to nie można głosować przeciwko udzieleniu absolutorium. Ale co nie jest możliwe w gminie Lipno, prawda?

Jak więc widzisz, intelignetnego wsparcia nie należy się wstydzić, bo jak się z tego nie korzysta, to potem pod strzechą pisze się takie banialuki, że nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać.

I jako puenta znów Cię zacytuję:

„Pańskiej próbie manipulowania faktami, nierzetelności (…), próbie politycznego dowartościowania swojej osoby kosztem interesu ogółu mieszkańców wsi – mówię stanowcze NIE!!! .

Pasuje jak ulał.

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

6 komentarzy

 1. aTomek

  Drodzy czytelnicy,mieszkańcy Naszej Gminy czego można się spodziewać po prostych chłopkach roztropkach o niskiej kulturze i jeszcze niższej wiedzy elementarnej??!!Fedyk,Klecha ,Przydrożny swoimi prostackimi i nieprzemyślanymi wypowiedziami już nie raz się skompromitowali więc o czym tu dyskutować…Jad i nienawiść która przemawia przez Sylwka powaliłaby Tysona ale na nic ujadanie i żale jak się z wiedzą i prawdą jest na bakier i widzi i słyszy się to co chce się słyszeć,gdyby głupota miała skrzydła co nie którzy musieli by zamieszkać na lotnisku!?! Tak więc Adminie vel Sylwester radzę otworzyć okno wyłączyć komputer przewietrzyć czaszkę i zastanowić się głęboko nad sobą,bo droga,którą wybrałeś to ślepy zaułek (pomyśl jak skończył twój guru Boski Alvaro Mariuszek??!!!) Proponuje urlop-najlepiej jakiś dłuższy z dala od komputera-regenerację sił,spuszczenie z tonu,zapoznanie się z prawdą,faktami…
  A tym którzy jeszcze nie byli na wakacjach,spokoju i słońca życzę ;))

  Odpowiedz
 2. Mieszkaniec Wilkowic

  Ku przemyśleniu dla Czesława (pełniącego obowiązki Przewodniczącego Rady)
  „Przewodniczący Fedyk stwierdził, że tak głosował gdyż „absolutorium nie dotyczy tylko spraw finansowych, ale również …” – i tu popłynął potok żali i pretensji pod adresem Wójta”.
  I właśnie – popłynął. W swojej bezmyślności , z łezką w oku wspominał, jak to za czasów wójta Mariusza Homskiego i jego zastępcy Grzegorza Szulczyka uczestniczył w podejmowaniu wszystkich decyzji dotyczących Gminy (wiedział o wszystkim co się dzieje w Urzędzie i Gminie) – nie wiem czy to prawda czy tylko się chwali. Teraz zarzuca Wójtowi Jackowi Karmińskiemu, że On nie chce z nim nic konsultować, uzgadniać, radzić się – a on by tak chciał, a jest niedoceniany.
  I tu pojawia się refleksja: Fedyk uczestniczył we wszystkich decyzjach Homskiego i Szulczyka (wiemy jak oni skończyli – ława oskarżonych (9 i 15 zarzutów prokuratorskich) i prawomocny wyrok sądowy skazujący). Jeśli naprawdę Fedyk wiedział o wszystkim co robili Homski i Szulczyk (w każdym bądź razie sam się tak chwali) i uczestniczył w podejmowaniu przez nich decyzji to czy nie powinien również nim zainteresować się prokurator. Ale sądzę, że tylko się przechwala, że o wszystkim wiedział a teraz chce wymusić na Wójcie Karmińskim aby chciał go dopuścić w większym zakresie do wpływania na decyzje – czuje się niedowartościowany i niedoceniany (nawet mieszkańcy nie chcieli go wybrać na wójta).
  Zgorzkniały i osamotniony z grupką swoich wyznawców próbuje kąsać (tylko dwa głosy za nieudzieleniem absolutorium) i pokazywać swoje „zasługi” (kolejne donosy do prokuratury). A przysłowie mówi: „Kto mieczem wojuje od miecza ginie”.

  Odpowiedz
 3. mojawina

  Wszyscy wiemy, że dla Pana liczy się „SŁAWA” poczuł Pan bakcyla po wakacjach w Chorwacji-szacunek dla trasy jaką trzeba pokonać, ale co nie robi się dla oszczędności w budżecie w rodzinie, ale sąsiedzi wiedzą, że Pan z tego słynie. Ponownie poniży Pan mieszkańców Wilkowic i jak w zeszłym roku niczym chłop z Chłopów wystąpi w podartym kapeluszu słomkowym. Chwała dla Sołtysa i Pana Koordynatora Pana Słynnego Nowaka!!!!!!!!!!!!!!!!1

  Odpowiedz
 4. mala

  Witam to ze ktoś oszczędny to żle ….już nic nie rozumiem .Andrzej , a zamiast kapelusza załóż świecący garnitur i lakierki z czubemmmmm ….

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany