W Sądzie Rejonowym w Lesznie miał dziś – we wtorek – ruszyć proces wójta Lipna Mariusza H. i jego zastępcy Grzegorza Sz. Rozprawa została odwołana.

materiał leszno24.pl [kliknij]

Mariusz H. i Grzegorz Sz. zostali zatrzymani w lutym tego roku. Dwa miesiące spędzili w areszcie tymczasowym. Prokuratora Rejonowa w Lesznie postawiała im zarzuty dotyczące m.in. korupcji, uporczywego nękania, przekroczenia uprawnień. Proces miał ruszyć dziś, a kolejne rozprawy zaplanowano na 24 i 26 października.

Proces miał się toczyć za zamkniętymi drzwiami. Dziennikarze mogli być obecni tylko dziś na odczytaniu aktu oskarżenia oraz na koniec – na ogłoszeniu wyroku. Dziś w sądzie mieli zeznawać pracownicy podlegli wójtom, m.in. sekretarz gminy Lipno Anna Drost oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lesznie, w tym sam starosta Krzysztof Benedykt Piwoński.

Rozprawa dziś i w kolejnych dwóch terminach została odwołana. Nieoficjalnie wiemy, że w powodu choroby jednego z oskarżonych. Proces ma ruszyć dopiero w grudniu.

lm, Fot. L. MATUSZEWSKA

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: