Proces wójtów znów odroczony

Po raz drugi nie doszło do rozpoczęcia procesu byłych wójta i wicewójta Lipna.

materiał elka.pl

Sąd odroczył rozprawę ze względu na chorobę jednego z oskarżonych. Nowy termin to 1 lutego. -Jeżeli sytuacja się powtórzy, sąd może powołać biegłego, który oceni stan zdrowia oskarżonego – mówi Zygmunt Przytulski, przewodniczący Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Lesznie.

foto: elka.pl

Proces przeciwko Mariuszowi H. i Grzegorzowi S. miał rozpocząć się w październiku. Rozprawę odłożono na grudzień ze względu na chorobę jednego z oskarżonych. Jak się okazuje, oskarżony wciąż choruje. -Sąd potwierdził, że przebywa w szpitalu – mówi sędzia Zygmunt Przytulski – dlatego dzisiejszą rozprawę odwołano.

Przypomnijmy, że przygotowany przez prokuraturę akt oskarżenia zawiera kilkanaście zarzutów. Byłemu wójtowi Lipna i jego zastępcy przypisywana jest korupcja, przestępstwa urzędnicze, nakłanianie do składania fałszywych zeznań i nękanie innych osób. Sąd już przed rozpoczęciem procesu postanowił, że będzie on niejawny ze względu na interes prawny osób pokrzywdzonych. Opinia publiczna mogłaby więc zapoznać się tylko z aktem oskarżenia i wyrokiem wydanym przez sąd.
Kolejny termin rozprawy to 1 lutego przyszłego roku. -Jeżeli okaże się, że oskarżony znów na nią nie przybędzie sąd może powołać biegłego medyka sądowego, który oceni jego stan – mówi sędzia Przytulski – wydaje się jednak, że nowy termin nie jest zagrożony. (jad)

O Autorze

Andrzej Nowak - autor bloga, mieszkaniec Wilkowic. Interesują mnie wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie gminy Lipno, w której mieszkam. Przedstawiam własne przemyślenia.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: